osrblie

W słowackim Osrblie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów w biathlonie. W pierwszy dzień rywalizowali juniorzy młodsi i zwycięstwa odnieśli Szwajcar Niklas Hartweg oraz Grenlandka Ukaleq Astri Slettemark. Polaków zabrakło w czołówce, a najlepiej zaprezentowała się Karolina Janko, która zajęła 26. miejsce.

 

Hartweg na dystansie 12,5 km zaliczył tylko jedno pudło i zwyciężył z czasem 35:37.1. Także po jednym pudle zaliczyli drugi Trym Gerhardsen (25,3 sekundy straty) oraz trzeci Jakub Kocian (+33,7 sekundy). Najlepszy z Polaków Wojciech Janik zajął 46. miejsce ze stratą blisko 5 minut i siedmioma pomyłkami na strzelnicy. Jedenaście pozycji niżej uplasował się Kacper Rutkowski (5 pudeł), a miejsca 71 i 72 przypadły chybiającym po dziewięć razy Janowi Gunce oraz Marcinowi Zawółowi.

 

WYNIKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

 

Panie rywalizowały na dystansie o 2,5 km krótszym, a zwyciężczyni Slettemark trafiła wszystkie strzały i osiągnęła czas 31:49.3 deklasując swoje rywalki, wśród których najlepsze była Tereza Vobornikova (1 pudło, +1:14.8) oraz Heidi Nikkinen (2 pudła, +1:20.3). Ponad cztery minuty do Grenlandki straciła Janko, która z trzema pudłami uplasowała się na 26. miejscu. Dziesięć lokat niżej zawody ukończyła Patrycja Stanek (5 pudeł), 42. była Daria Gembicka (5 pudeł), a 59. Klaudia Topór (5 pudeł).

 

WYNIKI JUNIOREK MŁODSZYCH

 

Jarek Bałabuch