Hojnisz

Laura Dahlmeier była najlepsza w rozegranych w Antholz-Anterselvie zawodach Pucharu Świata ze startu wspólnego na 12,5 km. Jedyna z Polek startująca w zawodach Monika Hojnisz była czternasta. Wśród mężczyzn, rywalizujących na dystansie o 2,5 km dłuższym najlepszy był Quentin Fillon Maillet.

Polka pudłowała trzykrotnie i straciła nieco ponad minutę do zwyciężczyni, która tylko raz chybiła na strzelnicy. Na drugiej lokacie uplasowała się Marketa Davidova (jedno pudło) ze stratą 13,1 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazła się Vanessa Hinz (1 pudło, 16,4 sekundy straty).

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył bezbłędny na strzelnicy Fillon Maillet, który o 14,3 sekundy wyprzedził pudłującego dwukrotnie Johannesa Thignesa Boe. Trzecie miejsce zajął także niemylący się w strzelaniu Arnd Peiffer. Niemiec stracił do triumfatora 24,6 sekundy.