ibu

Puchar IBU w Lenzerheide zaczynamy od biegów sprinterskich. W biegu pań zwyciężyła Victoria Slivko. Rosjanka zachwyca swoją formą, gdyż to już kolejne jej zwycięstwo w tym sezonie zimowym. Wśród panów najlepszy okazał się Fabien Claude.

 

Pierwsze miejsce Victorii Slivko, to kolejny jej triumf w zawodach pucharu IBU. Rosjanka jak narazie pokazuje genialne przygotowanie do sezonu. Bezbłędna na strzelnicy przekroczyła linię mety z czasem 23:39.3, wygrywając z drugą Ulianą Kaishevą o 3.7 sekundy. Trzecia, Janina Hettich traci do zwyciężczyni już 30.4 sekundy. Wszystkie trzy panie okazały się w dniu dzisiejszym znakomitą postawą na strzelnicy, ponieważ żadna z nich nie zaliczyła ani jednego niecelnego strzału. Magdalena Gwizdoń zajęła 21. miejsce, zaliczając dwa pudła na strzelnicy i tracąc do Slivko +2:14.1. Anna Mąka z jednym niecelnym strzałem zajęła ostatecznie 46. miejsce ze stratą +3:56.6.

 

WYNIKI KOBIET

 

Najlepszy spośród panów okazał się Fabien Claude z czasem 25:42.0. Z drugim czasem na mecie pojawił się Serafin Wiestner, który był od zwycięzcy gorszy o 10,5 sekundy. Ze stratą +18,5 sekundy na trzecim miejscu uplasował się Johannes Dale. Cała trójka panów oddała po jednym niecelnym strzale na strzelnicy. Najlepszy z Polaków to Mateusz Janik, który dzisiaj mylił się na strzelnicy dwukrotnie i ze stratą +2:41.6 zajął 37. miejsce. 62 był Tomasz Jakieła (1 pudło, +4:35.4) a 66 Łukasz Sidorowicz (2 pudła, +5:12.3).

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

 

Monika Ferenc