Boe

Dzisiejsze zmagania to biegi ze startu wspólnego w Ruhpolding. Mężczyźni mieli do pokonania 15 km, z czym najlepiej poradził sobie Johannes Boe. Walka w konkurencji panów była bardzo zacięta. Kobiety natomiast musiały zmierzyć się z dystansem 12,5 km. Zwycięstwo zagwarantowała sobie Franziska Preuss po emocjonującym finiszu wygrywając z Ingrid Tandrevold.

 

Biegi masowe jak zawsze przyniosły dzisiaj duże emocje. Zarówno wśród panów jak i pań o zwycięstwie decydowały dzieciąte sekundy. O 0.6 sekundy szybszy na mecie okazał się Johannes Boe przed Julianem Eberhardem, który mylił się na strzelnicyo jeden raz więcej niż zwycięzca. Strata trzeciego Quentina Fillon Maillet wynisła jedyne +2.8 sekundy. Następni na mecie byli Martin Fourcade, Vetle Sjaastad Christiansen, Simone Desthieux. Niesety w tej konkurencji nie mogliśmy obejrzeć żadnego z Polaków.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Z emocjonującego finiszu u pań zwycięzko wyszła Franziska Preuss. Jej przewaga nad drugą Ingrid Tandrevold wyniosła niespełna 0.2 sekundy. Na trzecim miejscu podium stanęła Paulina Fiolkova tracąc +15.8 sekundy i jako jedyna z czołowej trójki myliła się na strzelnicy jeknokrotnie. Na kolejnych miejscach uplasowały się Hanna Oeberg, Lena Haecki, Iryna Kryuko.

Jedyną Polką na trasie była Monika Hojnisz, która na strzelnicy pudłowała czterokrotnie i ze stratą +2:30.4 zajęła 26. miejsce.

 

WYNIKI KOBIET

 

Monika Ferenc