ibu

Dzisiejszy dzień to rywalizacje w biegach pościgowych. Mężczyźni mieli do pokonania dystans 12.5 km a kobiety 10 km. Rywalizację w kategorii mężczyzn zwyciężył Anton Babikov, pokonując wczorajszego zwycięzcę Aristida Begue. Bieg pań wygrała jak w dniu wczorajszym Victoria Slivko. W biegach pościgowych brało udział czterech reprezentantów Polski.

 

Biegi pościgowe u panów wygrał Anton Babikov, który dobiegł do mety z przewagą 9.4 sekundy nad drugim Aristidem Begue. Babikov był bezbłedny na strzelnicy, co pomogło mu w zwycięstwie. Na trzecim stopniu podium stanął Alexander Povarnitsyn ze stratą +38.8 sekundy do zwycięzcy. Kolejne miejsca zajęli Johannes Dale, Eduard Latypov i Vadim Filimonov.

Wśród Polaków najlepiej spisał się Mateusz Janik, który ostatecznie zajął 16. miejsce ze stratą +2:44.7 i dwoma niecelnymi strzałami. Tomasz Jakieła mylił się siedmiokrotnie co dało mu 52. pozycję podczas biegu.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Kolejny raz podczas zawodów w Niemieckim Arber najlepsza wśród pań okazała się Victoria Slivko pokonując Niemkę Nadine Horchler o 13.4 sekundy. Trzecia była Elisabeth Hoegberg, która myliła się na strzelnicy trzykrotnie. Dalej uplasowały się Felicia Lindqvist, Thekla Brun-Lie i Marie Heinrich.

Magdalena Gwizdoń w dniu dzisiejszym zajęła 17. miejsce ze stratą +1:32.4 i trzema niecelnymi strzałami. Anna Mąka uplasowała się na 51. miejscu ze stratą ponad 8 minut.

 

WYNIKI KOBIET

 

Monika Ferenc