begue

19 stycznia to rywalizacja w niemieckim Arber. Za nami biegi sprinterskie. Wśród kobiet najlepszą okazała się Victoria Slivko, natomiast u panów zwycięstwo odniósł Aristide Begue. Niezłe wyniki Polaków.

 

Panowie mieli dziś do pokonania 10 km biegu sprinterskiego. Najlepszy okazał się Francuz Aristide Begue, który zaliczył tylko jedno pudło na strzelnicy. Drugi był Norweg Johannes Dale ze stratą 2 sekund i również jednym niecelnym strzałem. Podium uzupełnił Rosjanin Anton Babikov.

Najlepszym z Polaków okazał się Mateusz Janik, który zajął 31. lokatę. Polak pudłował dwukrotnie w stójce. Tomasz Jakieła zajął 50 miejsce, a Łukasz Sidorowicz był 106.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Dystans kobiet to 7,5 km. W tej konkurencji wygrała Victoria Slivko. Rosjanka na strzelnicy okazała się bezbłędna, czym zyskała sobie przewagę ponad 16 sekund nad drugą Ingelą Andersson, która pudłowała jednokrotnie. Trzecia okazała się Ragnhild Femsteinevik z Norwegii.

12 była Magdalena Gwizdoń z jednym niecelnym strzałem w stójce. Anna Mąka pudłowała już 2-krotnie i ostatecznie uplasowała się na 51. pozycji.

 

WYNIKI KOBIET

 

Monika Ferenc