biathlon

Reprezentacja Rosji wygrała bieg sztafetowy kobiet 4x6 km, który kończy rywalizację w Oberhofie. Pozostałe miejsca na podium zajęły Niemki oraz Czeszki. Wśród mężczyzn, startujących na 7,5 km, także najlepsi okazali się Rosjanie, którzy pokonali Francuzów i Austriaków. Polki zajęły 11. miejsce, natomiast startujący później Polacy uplasowali się o lokatę niżej.

 

Zwyciężczynie, które wystartowały w składzie Evgeniya Pavlova, Margarita Vasileva, Larisa Kuklina i Ekaterina Yurlova-Percht, myliły się na strzelnicy osiem razy i na mecie były lepsze od Niemek (2 karne rundy + 10 dobierań) o 33,5 sekundy, a od Czeszek (1+6) o 36,7 sekundy. Kolejne miejsca załęły Norweżki (0+9), Francuzki (3+15) oraz Słowaczki (3+11). Polki biegnące w składzie Kinga Zbylut (1+3), Monika Hojnisz (0+1), Karolina Pitoń (2+5) i Kamila Żuk (2+3), które biegły aż 5 karnych rund oraz 12 razy dobierały, uplasowały się na 11. miejscu. Nasze zawodniczki straciły do zwyciężczyń nieco ponad 5 minut.

 

WYNIKI KOBIET

 

Także wśród mężczyzn najlepsza okazała się reprezentacja Rosji, startująca w składzie Maxim Tsvetkov, Evgeniy Garanichev, Dmitry Malyshko i Alexander Loginov, którzy na strzelnicy mylili się tylko sześciokrotnie. Gorsi byli Francuzi mający minutę i sekundę straty (1+8), a kolejne miejsca zajęli Austriacy (1+7), Czesi (1+10) oraz Szwedzi (1+7). Łukasz Szczurek (0+2), Grzegorz Guzik (0+2), Andrzej Nędza-Kubiniec (0+2) strzelali dobrze, jednak biegnący na ostatniej zmianie Mateusz Janik (1+5) spisał się słabo na strzelnicy, przez co z jedną karną rundą i jedenastoma dobieraniami Polacy ukończyli zawody na 12. pozycji i stracili do wygranych ponad 5 minut.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch