anna maka

Pierwszy dzień rywalizacji w ramach zawodów IBU w Dusznikach Zdroju, to biegi sprinterskie. Zwyciężyła Rosjanka Natalia Gerbulova. Najlepszą Polką, była Anna Mąka, która uplasowała się na 11. miejscu. Wśród mężczyzn wygrał Aleksander Povarnistyn. Mateusz Janik zakończył na miejscu 16.

Tak samo jak w kategorii Pań, wśród Panów zwycięstwo powetował Rosjanin Aleksander Povarnistyn, drugie miejsce zajął jego rodak Nikita Porshne. Miejsce trzecie zajął Johannes Dale.

Najlepszy z Polaków, Mateusz Janik, zajął miejsce 16. Spudłował dziś dwukrotnie i stracił nieco ponad minutę do zwycięzcy. Na 45. pozycji, zakończył Marcin Szwajnos. 56. był Przemysław Pancerz. Wojciech Skorusa i Tomasz Jakieła, zajęli kolejno 69. i 70. miejsce. 86. zakończył rywalizację Tadeusz Nędza-Kubiniec.

W dzisiejszym sprincie Rosjanki, nie dały szans innym reprezentantką i zajeły wszystkie trzy miejsca na podium. Miejsce drugie, ze stratą nieco ponad pięciu sekund zajęła Victoria Slivko, a na najniższym stopniu podium stanęła Anastasiia Morozova.

Najlepszą Polką, była dziś Anna Mąka. Zawodniczka klubu BKS WP Kościelisko, spudłowała raz na strzelnicy i minutową stratą przekroczyła linię mety. Do pierwszej dziesiątki zabrakło naszej zawodniczce 0,6 sekundy. Magdalena Gwizdoń, nie miała swojego dnia na strzelnicy. Trzy niecelne strzały, ale całkiem niezły bieg, pozwoliły na zajęcie 13. miejsca. Miejsce 52. zajęła dziś Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła to pozycja 57. Kolejno 69 i 70. miejsce zajęły Patrycja Stanek oraz Kamila Cichoń.