maka

Puchar Polski, zawody w ramach Pucharu Kościeliska oraz "Celuj w Igrzyska". Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w sprincie. 

 

 

W kategorii seniorów zwycięstwo odniósł w dniu dzisiejszym Mateusz Janik. Zawodnik AZS AWF Wrocław, pudłował dwukrotnie, ale bardzo dobrze pobiegł i z ponad pół minutową przewagą nad drugim Marcinem Szwajnosem przekroczył linię mety. Na miejscu trzecim był Tadeusz Nędza- Kubiniec. 

Wśrod seniorek, na "swojej" trasie, zwyciężyła Anna Mąka. Jedna karna runda, nie przeszkodziła zawodniczce z Kościeliska w zwycięstwie. Miejsce drugie przypadło Kamili Cichoń, która o trzy sekundy okazała się być lepsza od trzeciej na mecie Magdaleny Gwizdoń. 

 

Wśód juniorów, ponownie najlepszy był Wojciech Skorusa, który zaprezentował pokaz siły biegowej nad resztą stawki. Zawodnik pudłował tylko raz i szybko pokonywał kilometry na trasie, czego skutkiem było aż dwie minuty przewagi nad Wojciechem Filipem. Trzecie miejsce zajął Kacper Guńka.

Joanna Jakieła, wśród juniorek okazała się być najlepsza. Ponad 20 sekund straty zanotowała do niej Natalia Tomaszewska, a podium uzupełniła Karolina Janko, która w tej kategorii była dziś bezbłędna na strzelnicy.

 

Wśród juniorów młodszych, pojedynek o zwycięstwo toczył się między Marcinem Zawołem a Grzegorzem Dereniem. Zwyciężył zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra, ale tylko sześć sekund straty zanotował Grzegorz, reprezentant UKN Melafir Czany Bór. Na najniższym stopniu podium mogliśmy zobaczyć Jana Guńkę, który dziś musiał mocno pracować na trasie, a na pewno nie pomogło mu w tym posłanych niecelnie sześć pocisków.

Wśród dziewcząt w tej samej kategorii, zwyciężyła Patrycja Stanek, drugie miejsce zajęła Anna Nędza-Kubiniec, a na miejscu trzecim, przekroczyła linię mety Klaudia Topór. 

 

Wśród młodzików, zwyciężył Bartosz Penkała, miejsce drugie zajął Hubert matusik, a na najniższym stopniu podium stanął Konrad Badacz. Szczególnie ten ostatni dziś nie próżnował na strzelnicy i musiał pokonać aż sześć dodatkowych okrążeń.

W tej samej kategorii wiekowej, ale wsród dziewcząt zwyciężyła Barbara Skrobiszewska, drugie miejsce przypadło Natalii Glejzner, a na miejscu trzecim, uplasowała się Maja Michalik. 

 

W najmłodszej kategorii, zwyciężył Michał Szatkowski, przed Jakubem Potoniec i Jakubem Bednarkiem. 

 

 

WYNIKI 

 

fot: Polski Żwiązek Biathlonu/FB na zdjęciu Anna Mąka

Natalia Surdyka