kamila

Pierwszy dzień rywalizacji w ramach Pucharu Polski i Pucharu Kościeliska, to były biegi indywidualne. 

 

 

Warto przypomnieć, iż w biegach indywidualnych zawodnicy nie biegają rund karnych, tylko zostaje im doliczony czas. W zawodach pucharowych, mistrzostwach itd. jest to minuta doliczonego czasu do czasu biegu, jednak na poszczególnych zawodach, może się to różnić i być uzależnione od warunków, czy organizatora. 

 

Jako pierwsi na starcie stanęli seniorzy, którzy do pokonania mieli dystans 20 km.

Zwyciężył Marcin Szwajnos, który mylił się dziś czterokrotnie, ale bardzo dobrze prezentował się na trasie i to przybliżyło go do zwycięstwa. Miesjce drugie zajął Łukasz Sidorowicz, a na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Zięba.

Wśród seniorek, mieliśmy tylko cztery zawodniczki. Zwyciężyła Kamila Cichoń, przed swoją siostrą Klaudią. Miesjce trzecie zajęła Paulina Maria Tupta. 

 

Wśród juniorów, rywalizacja była bardzo zacięta. Zwyciężył Wojciech Skorusa, ale tylko cztery sekundy stracił do niego Przemysław Pancerz z AZS AWF Wrocław. Podium uzupełnił Łukasz Bałęczny, ale jego strata to już nieco ponad minuta. 

 

Wśród juniorek, dziś z dużą przewagą zwyciężyła Natalia Tomaszewska z AZS AWF Katowice. Zawodniczka, która wywodzi się z klubu w Kościelisku, zanotowała ponad minutę przewagi nad drugą Magdą Piczurą. Jako trzecia, linię mety przekroczyła Karolina Janko. 

 

W kategorii juniora młodszego, mogliśmy się spodziewać zwycięstwa Marcina Zawół. Zawodnik MKS Karkonosze, bardzo dobrze spisywał się na ostatnich Mistrzostwach Polski seniorów, i dziś również potwierdził wysoką dyspozycję. Tylko cztery sekundy straty zanotował do niego Grzegorz Dereń z UKN Melafir Czarny Bór, który mylił się o dwa strzały mniej od zwycięzcy i postraszył dziś swojego kolegę z dolnegośląska. 22 sekundy straty miał dziś Kacper Rutkowski i to on mógł się cieszyć z miejsca trzeciego. 

 

Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Daria Gembicka, miesjce drugie zajęła Amelia Jęczmienia, która straciła dziś 38. sekund do zwycięstwa. Pozycję numer trzy i brązowy medal otrzymała Weronika Bieniasz. 

 

W kategorii młodzików, Zwyciężył Bartosz Penkała, który dziś w strzelaniu ale i na trasie prezentował się bardzo dobrze. Minutę straty zanotował do niego Konrad Badacz, zajmując miesjce drugie. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Hubert Matusik. 

 

W tej samej kategorii wiekowej, tylko wśród dziewcząt, najlepsza była Aleksandra Puto. Dominika Leśniara, przekroczyła linię mety jako druga, a na trzeciej pozycji była Barbara Skrobiszewska. 

 

Wśród najmłodszych zawodników, którzy dziś trzy razy wbiegali na strzelnicę najlepszy był Jakub Potoniec. Drugie mieście zajął Jakub Bednarek, a podium uzupełnił Michał Szatkowski. 

 

W kategorii dziewczynek, najlepsza była Klaudia Niedurny, przed Oliwą Arendarczyk, a na miejscu trzecim mogliśmy zobaczyć Amelię Lisza. 

 

Już jutro biegi sprinterskie. 

Zdjecie: Kamila Cichoń/ biathlon.com.pl

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka