pitoń

Ostatni dzień rywalizcji w ramach Mistrzostw Polski w biathlonie, to Mass Starty. Zwycięstwo po wczorajszej porażce, powetował dziś Łukasz Szczurek, który pokonał najszybciej dystans 15 km. Wśród kobiet, najlepsza była Karolina Pitoń.

Wśród kobiet, na dystansie 12,5 km, sytuacja zmieniała się ze strzelania na strzelanie. Jednak najlepiej w tych warunkach poradziła sobie Karolina Pitoń. Zawodniczka BKS WP Kościelisko, pudłowała dziś pięciokrotnie, ale warto zaznaczy, że bardzo dobrze prezentowała się na trasie i dzięki temu mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Drugie miejsce, ze stratą 40 sekund. zajęła Magdalena Gwizdoń. Nasza najbardziej doświadczona biathlonistka, myliła się dziś sześć razy, i musiała uznać wyższość koleżanki z Kościeliska. Na najniższym stopinu podium stanęła dziś Joanna Jakieła. Młoda zawodniczka, również z klubu BKS WP Kościelisko, oddała dziś tylko trzy niecelne strzały i zagwarantowała sobie brązowy medal.

Tuż za podium znalazła się Anna Mąka, na piescu piątym przybiegła Kamila Cichoń, a szostka była Daria Gembicka.

Na starcie nie pojawiły się dziś Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj oraz Kamila Żuk.

Zawodnik BKS WP Kościelisko, trzy pierwsze strzelania wykonał bezbłędnie i nawet spudłowane trzy pociski podczas czwartego strzelania, nie były w stanie zagrozić mu w zwycięstwie. Drugie miejsce, ze stratą nieco ponad 20 sekund, zajał Andrzej Nędza-Kubiniec, który mylił się czterokrotnie na strzelnicy. Na najniższym stopniu podium stanął dziś Grzegorz Guzik, ze stratą niespełna minuty.

Bardzo dobrze, poradził sobie dziś Wojciech Skorusa, młody zawodnik (rocznik 1998) pudłował dziś czetrokrotnie i zajął miejsce tuż za podium. Na miejscu piątym linię mety przekroczył Wojciech Filip (rocznik 1999), który również może zaliczyć ten start do udanych. Pierwszą szóstkę uzupełnił Marcin Szwajnos z BKS WP Kościelisko.

Wczorajszy zwycięzca, biegu sprinterskiego Mateusz Janik, pudłował dziś sześciokrotnie i uplasował się dziś na miejscu siódmym.

Ponownie bardzo dobrze, zaprezentował się dziś Marcin Zawół. Zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra,bardzo dobrze wyglądał przede wszystkim na trasie biegu i mimo, że spudłował aż osiem strzałów to uplasował się tuż za czołową dziesiątką.

Trzeba przyznać, że klub BKS WP Kościelisko "robi robotę" ilość zgłoszonych sztafet pierwszego dnia (połowa sztafet to sztafety klubu BKS WP Kościelisko) oraz przynajmniej pięciu zawodników w czołowej "10" zawodów, mówią same za siebie. Jednak cieszy fakt, że pozostałe kluby, dzielnie walczą i nie dopuszczają do zwycięstwa tylko zawodników z Małopolski, czego przykładem był wczorajszy bieg sprinterski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom!

fot: gazetakrakowska.pl oraz sport.onet.pl