schalke

Jedno z największych biathlonowych widowisk odbyło się dziś w Niemieckim Schalke. Zawody rozgrywane od 2002 roku w Zagłebiu Ruhry, cieszą się wielką popularnością wśród fanów biathlonu. W tym roku  największym wydarzeniem tego spektaklu, było pożegnanie jednego z najwybitnieszych biathlonistów wszechczasów Ole Einara Bjoerdalena oraz jego żony Darii Domrachevej. 

 

 

Ponad 46 tysięcy widzów oglądało dziś widowisko w Veltins Arena. Co roku, impreza cieszy się niezwykłą popularnością. Wyjątkową cechą tych zawodów jest wspaniała atmosfera, oraz trasa, która ma 1,3 km i prowadzi przez środek areny, oraz wychodzi na zewnętrzny teren zimowej wioski. Zawodnicy ścigają się w pojedyńczych sztafetach sprinterskich. 

 


 

Bilety na to wydarzenie, zostały wyprzedane bardzo szybko. Warto podkreślić fakt, że Niemcy to prawdziwa potęga biathlonu. Świadczą o tym nie tylko te zawody, ale rozgrywane Puchary Swiata w Ruhpolding czy Oberhofie.

 

 

 

 

Również w tym evencie wzieły udział największe gwiazdy biathlonu. Niemcy, reprezentowali Benedikt Doll, który jest teraz w bardzo wysokiej formie wraz z Denise Hermann oraz Francizka Preuss,która pobiegła z  Simonem Schemppem.

 

Na starcie mogliśmy oglądać sztafety w składzie:

Ekaterina Yourlova oraz Anton Schipulin - Rosja 

Julia Dzyma i Artem Pryma- Ukraina 

Dorthea Wierer i Lukas Hofer- Włochy

Lisa Hauser oraz Dominik Landertinger- Austria 

Anais Bescond i Emilien Jacquelin- Francja 

Weronika Vitkova oraz Michal Krcmar- Czechy 

Fuyuko Tachizaki oraz Mikito Tachizaki- Japonia 

 

A wisienką na torcie, był start połączonych reprezentacji Białorusi i Norwegii przez Ole Einara Bjoerdalena i Darię Domrachevą, dla których były to ostatnie biathlonowe zawody.

 

 

Jak prezentują się ostatecznie wyniki tej rywalizacji? 

Zwycięstwo odniosła sztafeta Włoska, która o nieco ponad trzy sekundy wyprzedziła Anais Bescond oraz Emiliana Jacquelin. Na najniższym stopniu podium mogliśmy poraz ostatni zobaczyć Darie Domrachevą oraz Ole Einara Bjoerdalena, którzy stracili 6 sekund do zwycięzców. 

Dopiero piątą lokatę zajęli reprezentanci Niemiec w składzie Francizka Preuss i Benedikt Doll. 

 

zdjęcia :www.biathlon-aufchalke.de  oraz interia.pl

 

Natalia Surdyka