biathlon

Drugiego dnia rywalizacji w ramach Pucharu Świata, zawodnicy musieli zmierzyć się w biegach pościgowych. Ponownie najlepsi okazali się być Johannes Boe oraz Marte Olsbu. Bardzo dobrze wypadły nasze zawodniczki. Monika Hojnisz zdołała awansować na 16. miejsce. 

 

 

Panie na trasę ruszyły dziś o godzinie 17. Z numerem ósmym wystartowała dziś Kinga Zbylut. Polka zaprezentowała się dobrze, nie utrzymała co prawda zajmowanej pozycji ale zakończyła rywalizację na 19. miejscu. 

Bardzo dobrze dziś wypadła Monika Hojnisz, po wczorajszym 40. miejscu w sprinicie, Polka znakomicie pobiegła i przy dwóch niecelnych strzałach, awansowała aż o 24. miejsca i zakończyła zawody na 16. pozycji. 

Zwyciężyła ponownie Marte Olsbu, która na finiszu ograła Dorothę Wierer, a na najniższym stopniu podium stanęła Hanna Oberg ze Szwecji. 

 

WYNIKI

 

 

Wśród meżczyzn, można było spodziewać się takiego obrotu sprawy. Johannes Boe z bardzo dużą przewagą, nad drugim zawodnikiem wyruszył na trasę biegu i utrzymał prowadzenie do samego końca. Miejsce drugie, również nie uległo zmianie i przypadło Aleksandrowi Loginovi. Na najniższym stopniu podium znalazł się starszy z braci Boe, Tarjei, który dzięki bardzo dobrej postawie strzeleckiej i tylko jednej karnej rundzie, zdołał awansować z ósmego na trzecią pozycję. 

W niesamowity pościg ruszył dziś Martin Fourcade. Francuz po nieudanym sprincie i 43. miejscu, dziś pokazał, że to był tylko wypadek przy pracy. Zawodnik trójkolorowych po bardzo dobrym biegu i 100 procentowej skuteczności na strzelnicy awansował, aż o 38 pozycji! 

Do biegu pościgowego awansował również Łukasz Szczurek, zawodnik BKS WP Kościelisko, nie poprawił wprawdzie swojej pozycji, i spadł na 46. lokatę, jednak i tak potwierdza swoją bardzo równą formę. 

 

WYNIKI

 

Już jutro ostatnie w tym roku biegi ze startu wspólnego. 

 

Natalia Surdyka