mitoraj

Wczoraj rywalizowali Panowie, dziś przyszedł czas na Panie. Na dystansie 7,5 km z dwoma strzelaniami rywalizowały dziś kobiety. Zwyciężyła Marte Olsbu, świetnie sipsała się Kinga Zbylut , która zajęła ósme miejsce.

W dzisiejszym sprincie, mogliśmy oglądać powracającą do rywalizacji Laurę Dahlmeier. Niemka zajęła dziś drugą pozycję, ulegając Norweżce, która była bezbłędna. Na najniższym stopniu podium znalazła się Paulina Fialkova, ze stratą 6,2 sekundy.

Życiowy wynik, nie licząc rywalizacji juniorskiej, zanotowała dziś Kinga Zbylut. Polka przy stu procentowej skuteczności i bardzo dobrym biegu, przekroczyła linię mety na ósmej pozycji, ze stratą nieco ponad pół minuty do zwyciężczyni.

Dzisiejszego startu z pewnością nie może zaliczyć do udanych Monika Hojnisz. Polka myliła się dwukrotnie na strzelnicy i zajęła 40. miejsce. 65. była dziś Kamila Żuk, a na 91. pozycji sklasyfikowana została Karolina Pitoń.

Już jutro biegi pościgowe

Do najlepszych rezultatów życiowych, nie dochodzi tylko na Pucharze Świata. Dziś w rozgrywanym w Obertilliach Pucharze IBU, Mateusz Janik zantował najlepszy występ w karierze seniorskiej i zajął 12 miejsce w biegu supersprinterskim. To jest najlepszy rezlutat naszego zawodnika, jak i najlepszy w historii startów w Pucharze IBU.

Bardzo dobrze w juniorskiej rywalizacji w dzisiejszym biegu pościgowym, który ma miejsce w Station Des Rousses, wypadła Joanna Jakieła uzyskując 10. lokatę. Warto dodać, że Polka bardzo dobrze pobiegła i mogła cieszyć się z awansu do czołowej 10. z 19 miejsca, zajmowanego po sprincie.