Szczurek Łukasz_Wikipedia_CC_BY_SA_40

W dniu dzisiejszym rozgrywane były sprinty mężczyzn na dystansie 10 km. Z dobrej strony pokazał się Łukasz Szczurek, który był bliski zdobycia pucharowych punktów. Zwyciężył ponownie Johannes Boe.

Norweg, od początku sezonu pokazuje naprawdę równą i mocną formę. Biegowo nie jest w stanie  mu dorówniać. Przy dzisiejszej dyspozycji Norwegia, czyli 100 procentowej skuteczności na strzelnicy, i bardzo szybkim biegu, wywaczył ponad 20 sekund przewagi nad drugim Aleksandrem Łoginowem. Na najniższym stopniu podium stanął dziś Martin Ponsiluoma, ze stratą niespełna minuty.

Naprawdę solidnie prezentuje się na początku sezonu Łukasz Szczurek. Polak zajął dziś 42. miejsce ze stratą nieco ponad dwóch minut. Warto zaznaczyć fakt, że nasz reprezentant zwyciężył dziś nad Maritnem Fourcadem. Francuz pudłował dziś czterokrotnie, i uplasował się na 43. pozycji.

Grzegorz Guzik, zanotował dziś trzy niecelne strzały i uplasował się na 82. miejscu, 94. zakończył dziś Andrzej Nędza-Kubiniec.

Poza rywalizacją w Pucharze Świata, warto dodać, że badzo dobrze prezentują się nasi juniorzy w Pucharze IBU. We wczorajszej rywalizacji sztafet. Polscy zawodnicy wywaliczyli dwa  brązowe medale. Pierwszy w sztafeci mieszanej w składzie Joanna Jakieła, Natalia Tomaszewska, Przemysław Pancerz i Wojciech Skorusa, a drugi w pojedyńczej sztafecie w skladzie Msgda Piczura oraz Wojciech Filip.