biathlon

Reprezentacja Włoch wygrała bieg sztafetowy kobiet 4x6 km, który kończy rywalizację w austriackim Hochfilzen. Pozostałe miejsca na podium zajęły Szwedki i Francuzki. Wśród mężczyzn, startujących na 7,5 km, najlepsi okazali się Szwedzi, którzy pokonali Norwegów i Niemców. Polki zajęły 11. miejsce, natomiast startujący później Polacy uplasowali się o siedem lokat niżej.

Włoszki, w składzie których poza rewelacyjną Dorotheą Wierer, pobiegły też Lisa Vittozzi, Alexia Runggaldier i Federica Sanfilippo, myliły się na strzelnicy tylko trzy razy, co było najlepszym wynikiem dzisiejszego dnia. Na mecie były lepsze od Szwedek (8 pudeł) o 8,4 sekundy, a od Francuzek (9 pudeł) o 11,8 sekundy. Kolejne miejsca załęły Rosjanki (0+6), Białorusinki (0+4) oraz Norweżki (2+11). Polki biegnące w składzie Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Karolina Pitoń i Kamila Żuk pudłowały dziesięciokrotnie i mimo że nie musiały biec karnych rund, uplasowały się na 11. miejscu. Nasze zawodniczki straciły do zwyciężczyń 2,23 minuty.

Dużą szansę na powtórzenie sukcesu rodaczek mieli Włosi, jednak biegnący na ostatniej zmianie Thierry Chenal zaprzepaścił starania kolegów i zakończył wyścig na 6. pozycji. Zwyciężyli Szwedzi startujący w składzie Peppe Femling, Martin Ponsiluoma, Torstein Stenersen i Sebastian Samuelsson, którzy na strzelnicy mylili się tylko pięciokrotnie. Nieznacznie gorsi byli Norwegowie, mający 6,7 sekundy straty (7 pudeł), a kolejne miejsca zajęli Niemcy (1+6), Austriacy (0+7) oraz Rosjanie (0+10). Polacy (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec i Mateusz Janik) strzelali fatalnie, a 3 karne rundy oraz 16 dobierań spowodowały, że ukończyli zawody na 18. pozycji stracili do wygranych prawie 5 minut.