monika

Po rywalizacji spirnterskiej, przyszedł czas na biegi pościgowe. Na dystansie 10 km najlepszą zawodniczką była ponownie Kaisa Makarianen. Polka spisała się świetnie i zajęła czwartą pozycję!

 

 

Nasza zawodniczka rewelacyjnie ropzoczęła seozn zimowy. Polka prezentuje znakomitą formę strzelecką ale i biegowo jest bardzo dobrze przygotowana. W dzisiejszej rywalizacji wybiegła na trasę jako piąta, jednak znakomite strzelanie i bieg pozwoliło jej awansować na czwartą lokatę. Hojnisz, była nawet na prowadzeniu po czwartym strzelaniu, co rozbudziło apetyty na jeszcze lepszy rezultat, jednak zawodniczka nieco osłabła na ostatnich metrach i ze strtą ośmiu sekund przekroczyła linię mety. 

Zwyciężyła ponownie Kaisa Makarainen, Finka pudłowała dziś trzykrotnie, ale jak zwykle świetnie prezentowała się na trasie. Miejsce drugie ze stratą nieco ponad sekundy zajęła Paulina FIalkova, a podium uzupełniła Dorothea Wierer. 

 

Miejsce piąte, tuż za polką zajęła Anastazja Kuzmina, a pierwszą szóstkę zamyka Włoszka Sanfilippo. 

 

Na starcie biegu pościgwoego mieliśmy również Kamilę Żuk, polka niestety myliła się dziś czterokrotnie na strzelnicy, ale bardzo dobry bieg pozwolił na awans o siedem oczek, i zakończyła rywalizację na 41. miejscu. 

 

WYNIKI

 

Po godzinie 14 start meżczyzn na dystansie 12,5 km

 

Natalia Surdyka