Szczurek Łukasz_Wikipedia_CC_BY_SA_40

Po starcie kobiet przyszedł czas na start mężczyzn. W biegu sprinterskim na dystanie 10 km zwyciężył Joahnnes Boe. Z niezłej strony zaprezentowali się Polacy, którzy zakwalifikowali się do biegu pościgowego. 

 

 

Dzisiejszy bieg, utwierdził nas, że Martin Fourcade nie może odnaleźć formy biegowej sprzed sezonu. Francuz przy tak dobrej dyspozycji strzeleckiej, już dawno cieszyłby się z wygranej, jednak nie tym razem. Norweg pudłując jeden strzal pokonał Trójkolorowego zawodnika o niespełna 10 sekund, na miejscu trzecim znalazł się Benedikt Doll, ze stratą 10,2 sekundy. 

 

Naprawdę przyzwoicie spisał się Łukasz Szczurek, zawodnik BKS Wojsko Polskie Kościelisko, zajął 44. miejsce i ponownie wystartuje w biegu pościgowym w tym sezonie. Do tego biegu zakwalifikował się również Andrzej Nędza-Kubiniec, który był bezbłedny i zakończył rywalizację na 52. pozycji. NIe poszcześciło się w dzisiejszym biegu Grzegorzowi Guzikowi, ktory pudłował aż rzykrotnie i to przekreśliło jego szanse na start w biegu pościgowym. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka