monika

Naatepnym przystankiem Pucharu Świata w biathlonie, jest Hochfilzen. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację od biegów sprinterskich. Najlepiej z naszych reprezentantek wypadła Monika Hojnisz, która finiszowała na piątym miejscu! 

 

 

Kolejnym przystankiem w biathlonowym Pucharze Świata, jest Hochfilzen. W dzisiejszym biegu sprinterskim na dystansie 7,5 km zwyciężyła Dorothea Wierer. Włoszka pudłowała raz i o 0,6 sekundy wyprzedziła Kaise Makarainen, która uzyskała takim sam rezultat strzelecki. Miesjce trzecie zajęła Rosjanka Ekaterina Yurlova, która była bezbłędna i straciła 24 sekundy do zwycieżczyni.

Najlepsza z naszych reprezentantek Monika Hojnisz, spisała się świetnie na strzelnicy, zachowując czyste konto i po równym biegu zakończyła rywalizację na piątej pozycji, że stratą 28 sekund do zwyciężczyni i niespełna czterech sekund do podium. Przed naszą zawodniczką była jeszcze Lisa Vittozzi, a pierwszą szóstkę uzupełniła  Irina Kryuko z Bułgarii.

 

Na miejscu 48. Zakończyła rywalizację Kamila Żuk. Zawodniczka AZS AWF Katowice, pudłowała trzykrotnie, jednak bardzo dobrze zaprezentowała się na trasie biegu. 61. miejsce zajęła Kinga Zbylut, a na 85. sklasyfikowano Karolinę Pitoń.

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka