Ostatni dzień rywalizacji w Pokljuce to biegi pościgowe. Wśród mężczyzn nie było mocnych na Johannesa Boe, ktory odniósł podwójne zwycięstwo. Wśród Pań również dwukrotnie  zwyciężyła Kaisa Makarainen

 

 

 

 

Panie swój bieg rozpoczęły po godzinie 14. Z 11 numerem startowym wybiegła Monika Hojnisz, jednak trzy niecelnie strzały spowodowały że Polka spadła na 21. miejsce. Kinga Zbylut również zaliczyła spadek miejsc. Polka przy czterech niecelynch strzałach była 52. 

Zwyciężyła ponownie Kaisa Makarainen, która bardzo dobrze pobiegła i przy stu procentowej skuteczności była nie do zatrzymania. Ponad 40 sekund straciła do niej Dorothea Wierer. Włoszka również była bezbłędna na strzelnicy i utrzymała miejsce zajmowane po sprincie. Na podium znalazła się również Paulina Fialkova, która dzięki znakomitej postawie strzeleckiej jak i biegowej  awansowała z szóstej pozycji na trzecią. 

 

WYNIKI

 

Mężczyźni ścigali się dziś po godzinie 11. Drugie zwycięstwo powetował dziś Johannes Boe, jednak już nie w tak spektakularnym stylu jak w dniu poprzednim. Norweg mylił się trzykrotnie i musiał otpierać atak na finiszu bezbłędnego Francuza Quentina Fillon Mailleta. Trójkolorowy zawodnik niestety przegrał rywalizację o 0,1 sekundy. Na miejscu trzecim finiszował Aleksander Łoginow, ze stratą niespełna dwóch sekund. 

Jedynym naszym reprezentantem w dzisiejszej rywalizacji meżczyzn był Łukasz Szczurek. Polak spisał sie dobrze. Pudłował trzykrotnie i awansował z 56. na 51. miejsce. 

 

WYNIKI