Szczurek Łukasz_Wikipedia_CC_BY_SA_40

Johannes Boe, nie miał sobie równych dziś w rywalizacji sprinterskiej. Z bardzo dużą "lekkością" zwyciężył w rozgrywanej dziś konkurencji. Najlepszym z Polaków był Łukasz Szczurek, który zakwalifikował się do biegu pościgowego.

Johannes Boe, w dzisiejszej rywalizacji był zdecydowanym dominatorem. Na trasie uzyskał najlepszy czas, a jeden niecelny strzał nie przekreślił jego zwycięstwa. Drugie miejsce ze stratą 16,1 sekundy zajął Francuz, i tu uwaga, nie Martin Fourcade, tylko Antonin Guigogonnat. Reprezentant Trójkolorowych, miał stu procentową skuteczność na strzelnicy i na finiszu pokonał trzeciego na mecie Aleksandra Łoginowa o 0,3 sekundy.

Z reprezentantow Polski, najlepszym dziś zawodnikiem był Łukasz Szczurek. Nasz reprezentant zajął 56. miejsce, co umożliwia mu start w biegu pościgowym.

Pozostałym Polakom poszło trochę gorzej, niż w biegu indywidulanym. Grzegorz Guzik, przy czterech niecelnych strzałach zajął 86. miejsce, natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec, mylił się trzykrotnie i zajął 91. lokatę.

Jutro trzymamy kciuki za nasze Panie, kóre wystartują o godzinie 14:15