hojnisz

Biegi indywidualne na dystansie 20 i 15 km, rozpoczęły indywidualną rywalizację w Pucharze Świata. Najlepsi w tej konkurencji okazali się być Martin Fourcade oraz Julia Dżyma. Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce!

Monika Hojnisz, rozpoczęła bardzo dobrze sezon Pucharu Świata. W dzisiejszym biegu indywidualnym zajęła drugą pozycję, ulegając tylko Julii Dżymie. Miejsce trzecie zajęła Marketa Davidova.

Polka prezentowała się dziś znakomicie. Świetny bieg i bardzo dobre strzelanie,(tylko jedna karna runda) pozwoliło zająć naszej reprezentantce drugą lokatę. Tylko sześć sekund lepsza była dziś bezbłędna na strzelnicy Julia Dżyma. Na najniższym stopniu podium stanęła młodziutka Marketa Davidova, dla której jest to również najlepszy wynik w dotychczasowej karierze, nie licząc juniorkich osiągnięć.

Pozostałe polki spisały się nieco gorzej na strzelnicy i nie liczyły się dziś w walce o pucharowe punkty. Kinga Zbylut zajęła 57. miejsce z czterema niecelnymi strzałami, 59. była Magdalena Gwizdoń, a Kamila Żuk po aż siedmiu niecelnych strzalach, została sklasyfikowana na 90. pozycji.

Wśród mężczyzn Martin Fourcade, poraz kolejny zwycięża w biegu Pucharu Świata. Francuz z pewnością zadowolony jest ze swojej dyspozycji na strzelnicy, czego nie może powiedzieć o biegu. Gdyż uzyskał dopiero 13 rezultat. Jednak biegi indywidualne, mają swoją specyfikę, gdyż za każdy niecelny strzał doliczana jest karna minuta. Więc przy nawet wolniejszy biegu można pokusić się o naprawdę dobry rezultat. Miejsce drugie zajął niespodziewanie Niemiec Johannes Kuehn, który cały dystans odrabiał straty do Francuza, ale w ostateczności zabrakło 4 sekund aby powetować dziś zwycięstwo. Na miejscu trzecim uplasował się Simon Eder.

Z całkiem niezłej strony zaprezentowali się Polacy, którzy uplasowali się w czołowej pięćdziesiątce. Najlepszy był dziś Grzegorz Guzik, który pudlując dwukrotnie zajął 42. miejsce. 48. lokatę zajął Andrzej Nedza-Kubiniec, a na miejscu 50. sklasyfikowano Łukasza Szczurka.

Zdjecie: Polski Związek Biathlonu/pzb.com.pl