gwizdoń

Na rozpoczęcie sezonu Pucharu Świata w biathlonie, zawodnicy rywalizowali w biegach sztafetowych. Jak poszło naszym reprezentantom? O tym poniżej.

Po godzinie 11, mogliśmy oglądać pierwszy start w ramach Pucharu Świata w biathlonie. W sztafetach dwuosobowych, reprezentowali nas Monika Hojnisz oraz Łukasz Szczurek, którzy zajęli 14. pozycje.

Zwyciezyli Norwedzy w składzie Thekla Brun-Lie oraz Lars Birkenland. Miejsce drugie że stratą niespełna 9 sekund zajęła reprezentacja Austrii w składzie Lisa Hauser i Simon Eder, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja Ukrainy w składzie Anastazja Merkuschyna oraz  Artem Tyschenko.

Bardzo dobre 14. pozycje zajęli nasi reprezentanci. Przed ostatnim strzelaniem polska drużyna była nawet na pograniczu pierwszej dziesiątkiz jednak jedna runda karna przekresliła najlepszy wynik w karierze w tej konkurencji.

Po południu, swoją rywalizację rozczeli zawodnicy w sztafetach mieszanych na dystansach odpowiadających w biegach sztafetowych.

Polska drużyna w składzie Kinga Zbylut, Karolina Pitoń, Grzegorz Guzik i Andrzej Nedza-Kubiniec, zajęli 19 pozycje. Nasi zawodnicy, popełnili dziś bardzo dużo błędów na strzelnicy i nie ustrzegli się rund karnych, w efekcie było ich dwie, oraz 11 pocisków dobieranych.

Zwyciężyła reprezentacja Francji w składzie Anais Bescond, Justine Braisaz, Martin Fourcade oraz Simon Destieux. Miejsce drugie zajęła reprezentacja Szwajcarii, która dziś bardzo dobrej postawie na strzelnicy (tylko 5 dobranych pocisków) mogła cieszyć się z podium. Pierwszą trójkę uzupełniła reprezentacja Włoch, która straciła niespełna minute do zwycięzców tej konkurencji.