eckhoff

Podwójne zwycięstwo w zawodach rozpoczęcia sezonu w Sjusjoen, odniosła rewelacyjna Trill Eckhoff. Norweżka zwyciężyła w sprincie i biegu z startu wspólnego. Pokonując z bardzo dużą pezwagą resztę zawodniczek. 

 

 

  W rozpoczynających sezon zawodach w Sjusjoen, z reguły startuje większość kadrowiczów, jednak przez zmianę miejsca rozgrywania Pucharu Świata, nie wszycy zdecydowali się na start w tych zawodach.

 

NorweżkamTrill Eckhoff wysoką dyspozycję pokazała w zawodach biegowych, w których zajęła czwartą lokatę w sprincie techniką dowolną co było niemałą niespodzianką.

 

W zawodach biathlonowych, również nie zwalnia tempa. Norweżka bardzo dobrze prezentuje się na trasie, ale strzelecko również nie odstaje. Pierwszego dnia mimo jednej karnej rundy zwyciężyła z ponad 40 sekundową przewagą,nad Francizką Hildebrand. Najniższy stopień podium obsadziła Karolin Horchler. 

 

Natomiat w biegu ze startu wspólnego, mimo czterch niecelnych strzałów zantowała przewagę 14 sekund. Drugie miejsce zajeła Denisse Hermann, która o 0,1 sekundy wyprzedziła Ingrid Landmark Tandrevold. 

 

Polskie zawodniczki nie startowali 

 

WYNIKI SPRINT

WYNIKI MASS START

 

zdjęcie: vg.no