biathlon

Nieubłaganie zbliża się sezon zimowy, który zainauguruje 30 listopada Pucharem Świata w Pokljuce. Polscy zawodnicy są po ciężkich zgrupowaniach na śniegu w Ramsau i przed ostatnimi przygotwaniami. Jak  przebiegał sezon przygotowawczy oczami trenerów o tym poniżej. 

 

 

Polki w składzie Daria Gembicka (UKS Lider Katowice), Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice), Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko), Magda Piczura (BKS WP Kościelisko), Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko), Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice), Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko) oraz Kamila Żuk (AZS AWF Katowice) przebywały na obozie w Ramsau. 

Jak podsumowała trenerka Nadia Biłowa kilka tygodni ciężkiej pracy: 

Jestem zadowolona z przebiegu zgrupowania. Co prawda w pierwszych dniach ze względu na pogodę zrezygnowaliśmy z kilku treningów na nartach na rzecz zajęć na nartorolkach z kompleksowym treningiem na strzelnicy, ale dziewczyny czuły się dobrze, a praca jaką miały do wykonania na tym obozie była naprawdę ciężka. Jestem jak najdalej od tego, żeby wskazywać, które zawodniczki prezentują się teraz lepiej. Jestem zadowolona z postawy każdej dziewczyny. Widzę postęp, zwłaszcza, że z częścią zawodniczek pracowałam w ubiegłych latach w kadrze młodzieżowej 

 

A co słychać w kadrze młodzieżowej, która trenuje pod opieką Tomasza Sikory? Jak trener opisuje kilka dni spędzonych na śniegu w Ramsau

 

Jesteśmy zadowoleni ze zgrupowania w Ramsau. Oczywiście ze względu na pogodę nie byliśmy na lodowcu tyle razy ile planowaliśmy, ale nie było to dla nas duży problem. Sezon zaczynamy nieco później niż grupy seniorskie i praca na śniegu, którą mamy do wykonania wciąż jest przed nami. Mogę powiedzieć, że cały okres przygotowawczy układa się po naszej myśli. Tak naprawdę zmuszeni byliśmy zmienić plany tylko wobec jednego dnia.

 

Zgrupowanie kadry seniorek w Obertilliach odbędzie się w dniach 6-25 listopada. Po nim część zawodniczek uda się bezpośrednio do Pokljuki na inaugurację Pucharu Świata. Młodsza grupa dołączy wówczas do kadry młodzieżowej prowadzonej przez Tomasza Sikorę.

 

źródło: biathlon.com.pl