biathlon

Ostatni cykl zawodów "Biathlon dla Każdego" miał miejsce w Wodzisławiu Śląskim. Udział w ostatnim etapie wzieło ponad 250 zawodników. Wielkich sportowych emocji dostarczyli nam zawodnicy startujący w kolejnej edycji Biathlon dla Każdego Wodzisław Śląski. W Rodzinny Park Rozrywki spotkali się kilkuletni i kilkudziesięcioletni pasjonaci tej dyscypliny sportu i po raz kolejny udowodnili, że aktywnie spędzać każdą chwilę warto niezależnie od wieku. 

 

 

W pięknej scenerii, przy znakomitej pogodzie. W ostatnim etapie rywalizowało ponad 150 uczetników, którzy mierzyli się na trasie i strzelali z broni laserowej. 

Po zakończonych zmaganiach, młodzi adepci mogli dostać autograf i porozmawiać z Olimpijką,  Weroniką Nowakowską. 

"Biathlon dla Każdego" to program, który z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Za cel ma popularyzjacę biathlonu. Program „Upowszechnianie biathlonu wśród dzieci i młodzieży” jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu, który w założeniu jest programem sportowo-społecznym, adresowanym do dzieci ze szkół podstawowych, realizowanym przez Polski Związek Biathlonu przy współpracy z uczniowskimi klubami sportowymi, klubami biathlonowymi, samorządami oraz stowarzyszeniami działającymi w zakresie promowania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.

 

Tegoroczna edycja miała miejsce aż w osiemnastu miastach. Rozpoczęła się w Chorzowie, a zakończyła w Wodzisławiu Śląskim. 

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Biathlon a współorganizatorami wodzisławskiej edycji są: MOSIR Centrum w wodzisławiu Śląskim oraz UKS Strzał Wodzisłąw Śląski.

 

Zwycięzcami poszczególnych kategorii w Wodzisławiu Śląskim zostali:

Kategoria PM- Adam Krupanek Wodzisław Śląski 

PK- Antonina Kubica UKS Strzał Wodzisław

M1- Milan Szyndrowski Uks Satima Biathlon Team

K1- Olga Stanieczek  Katowice

M2- Jakub Bednarek  Chorzów

K2- Klaudia Niedumny

M3- Kacper Brzóska  UKS Strzał Wodzisław Śląski

K3- Zuzanna Fujak   Jastrzębie- Zdrój

M Open- Adam Zając  UKS Strzał Wodzisław Śląski 

K Open- Gabriela Kałuża Wodzisław Śląski

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

źródlo i zdjęcie: biathlon.com.pl