Hojnisz

Po bardzo dobrych występach w sztafetach mieszanych, przyszedł czas na rywalizację indywidualną. I tak na rozpoczęcie nowego dnia Kamila Żuk zdobyła Mistrzostwo Świata juniorek na nartorolkach  w sprincie w rozgrywanym czeskim Novym Mescie, a Monika Hojnisz w połowie dnia dołożyła jeszcze srebrny medal.

Ostatnimi zawodnikami na trasie dzisiejszego dnia byli seniorzy. Kategorie zdominowali Czesi, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Zwyciężył Michał Kcmar, przed Ondrejem Moravcem a na miejscu trzecim zameldował się Tomasz Krupcik.

Z reprezentantów Polski, najlepiej wypadł Mateusz Janik, który ukończył rywalizację na 19. pozycji. Zawodnik AZS AWF Wrocław stracił nieco ponad minute, przy dwóch niecelnych strzałach. Miejsce 34 i 35 kolejno zajęli Łukasz Szczurek i Grzegorz Guzik. Andrzej Nędza-Kubiniec to lokata 46. A Tomasz Jakieła ukończył na 54. pozycji.

Po godzinie 16 na trasie biegu mogliśmy oglądać seniorki. Z bardzo dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz,która zdobyła srebrny medal. Polka, spudlowała dziś dwukrotnie i o 7,2 sekundy przegrała z Pauliną Fialkovą,która myliła się tylko raz. Miejsce trzecie zdobyła Paulina Vihnevskaya, zawodniczka z Kazachstanu miała dziś 100 procentową skuteczność i do zwyciężczyni straciła 23 sekundy.

Na miejscu 14. zameldowała się dziś Magdalena, Gwizdoń, która nie miała swojego dnia na trasie i przy dwóch niecelnych strzałach straciła ponad minutę. Miejsce 18. Zajęła  Karolina Pitoń, a tuż przed nią finiszowała Kinga Zbylut. Tuż za czołową trzydziestką znalazła się Anna Mąka, a 39. miejsce zajęła Krystyna Guzik, zawodniczka BKS WP Kościelisko  zdecydowanie nie brylowała na strzelnicy i zanotowała aż 6 niecelnych strzałów, co było największą ilością w stawce.

Kamila Żuk po raz kolejny udowadnia, że jest najlepsza juniorką na świecie. W dzisiejszym sprincie nie miała sobie równych. Pudlowała dziś dwukrotnie i nad drugą Marketą Davidovą miała aż 40 sekund przewagi! Co na takiej imprezie można uznać za pogrom. Miejsce trzecie zajęła reprezentantka Rosji z ponad minutową już stratą.

Bardzo dobrze poradziły sobie również pozostałe polki. Miejsce 9. Ze stratą nieco ponad dwóch minut zajęła Daria Gembicka, Kamila Cichoń była 12. Magdalena Piczura to miejsce 21. Joanna Jakieła mylił się dziś pięciokrotnie i zajęła 26 lokatę.

Wśród juniorów z naszych reprezentantów najlepszy był Wojciech Janik, który zameldował się na 27. miejscu, 31. Byl Marcin Szwajnos, kolejno po sobie na 34. i 35. miejscu znaleźli się Wojciech Filip i Michał Neumann. 38. miejsce po przebiegnięciu 5 rund karnych zajął Przemysław Pancerz, a jedną karną rundę więcej miał Wojciech Skorusa i zameldował się na 40 pozycji.

Zwyciężył reprezentant Czech Jacob Strvtecky, który mylił się dziś trzykrotnie i o siedem sekund wyprzedził Viacheslava Maleev, na najniższym stopniu podium stanął Vitezslav Hornig, również reprezentant Czech.