biathlon

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski stał pod znakiem biegów sprinterskich. Zawodnicy startowali w Dusznikach Zdrój, w kategorii od seniora po młodzika. Wśród najstarszej kategorii zwyciężyli Mateusz Janik oraz Kinga Zbylut, wcześniej Mitoraj. 

 

 

W kategorii seniora równych sobie nie miał Mateusz Janik z AZS AWF Wrocław, zawodnik zwyciężył z przewagą niespełna 10 sekund nad Andrzejem Nędza- Kubiniec. Trzecie miejsce Pavel Magazeev z Mołdawii, jednak z racji że są to MP to brąz powędrował do Grzegorza Guzik z BLKS Żywiec. 

 

Wśród kobiet zwyciężyła Kinga Zbylut, drugie miejsce zajęła Karolina Pitoń, a na miejscu trzecim uplasowała się Krystyna Guzik ze stratą 24 sekund do zwyciężczyni, ale z takim samym bilansem na strzelnicy. 

 

Wśród juniorów mieliśmy małą niespodziankę, gdyż zwyciężył niespodziewanie Michał Neuman z AZS AWF Katowice, miejsce drugie dla Łukasza Sidorowicza z tego samego klubu. Medal brązowy powędrował do Marcina Szwajnosa z BKS WP Kościelisko. 

 

Wśród juniorek, bez większych niespodzianek. Zwycięstwo odniosła Kamila Żuk, nieco ponad minutę straty zanotowała Kamila Cichoń, a miejsce trzecie zajęła Joanna Jakięła. 

 

Junior młodszy to popis młodszego z braci Janik. Wojciech zwyciężył z prawie pół minutową przewagą nad drugim Jakubem Ogorzałkiem, trzeba dodać że Wojciech musiał przebiec o dwie rundy karne więcej od Wicemistrza Polski. Podium uzupełnił Mateusz Gierczyk z UKN Melafir Czarny Bór. 

 

Wśród dziewcząt w tej samej kategorii, zwyciężyła Paulina Pawliczek, miejsce drugie zajęła Daria Gembicka, a brązowy medal powędrował do Patrycjii Stanek. 

 

Wśród najmłodszej kategorii na tych Mistrzostwach. Zwyciężył Marcin Zawół, drugie miejsce powędrowało do Jana Guńki z BKS WP Kościelisko, a na najniższym stopniu podium mogliśmy zobaczyć Mateusza Cabałę z Czarnego Boru. 

 

Dziewczynki to zwycięstwo Justyny Panterałki z Dusznik Zdroju. Nieco ponad 10 sekund straciła do niej Amelia Jęczmieniak z Czarnego Boru a brązowy medal zdobyła Anna Nędza- Kubiniec, która spośrod pierwszych zawodniczek musiała biegać najwięcej rund karnych, bo aż sześć. 

 

Jutro rywalizacja w biegu na dochodzenie. 

 

WYNIKI 

 

zdjęcie: biathlon.com.pl

Natalia Surdyka