biathlon

Podopieczni Tomasza Sikory, wystartowali z sukcesami w Mistrzostwach Łotwy, które odbyły się w Madonie. Nasi reprezentanci stawali na podium od kategorii juniora po juniorkę młodszą.  Udział w zawodach wzięli również reprezentanci Łotwy, Estonii, Rosji i Litwy.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w sprincie. Na dystansie 7,5 km Paulina Wąsala, na codzień reprezentująca AZS AWF Wrocław zajeła drugie miejsce.

Wśród juniorów dwa pierwsze miejsca zajęli również nasi reprezentanci. Wojciech Skorusa o 18 sekund wyprzedził Przemysława Pancerza, jednak zawodnik z AZS AWF Wrocław mylił się trzykrotnie na strzelnicy, a zwyciężca do pokonania miał tylko jedną karną rundę.

Wśród juniorek młodszych druga była Paulina Pawliczek, jej strata do zawodniczki z Estonii była jednak spora i sięgała niespełna minuty. Trzecie miejsce zajęła Karolina Janko, która myliła się pięciokrotnie na strzelnicy.

W kateogrii juniora młodszego, Wojciech Janik uplasował się na trzeciej pozycji, myląc się trzykrotnie na strzelnicy, stracił do zwycięzcy nieco ponad minutę.

Drugiego dnia również mogliśmy cieszyć się z sukcesów naszych zawodników, którzy rywalizowali Mass starcie na dystansach od 10 do 12,5 km.

Wśród juniorów drugi był Przemysła Pancerz, a miejsce trzecie zajął Wojciech Skorusa.

W kategorii juniorek, ponownie druga była Paulina Wąsala, która zanotowała stratę bardzo zbliżoną do poprzedniego dnia.

Wśród juniorów młodszych w biegu ze startu wspólnego, równych sobie nie miał Wojciech Janik i zanotował ponad minutową przewagę nad drugim zawodnikiem. Miejsce trzecie zajął Mateusz Gierczyk.

Paulina Pawliczek i Karolina Janko, w kategorii juniorek młodszych zantowały takie same rezultaty jak pierwszego dnia i zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce.

Takie rozstrzygnięcia na pewno cieszą i są bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, ktore odbędą się od 17 do 19 sierpnia w Dusznikach Zdrój.