biathlon

Ostatniego dnia Mistrzostw Polski w biathlonie zawodnicy rywalizowali w biegach ze startu wspólnego. Zawodnicy musieli zmagać się dziś z trudnymi warunkami atmosferycznymi, które nie ułatwiały rywalizacji. Wśród seniorów zwyciężył Grzegorz Guzik, natomiast wśród kobiet trzeci złoty medal wywalczyła Magdalena Gwizdoń.

Ostatni dzień zmagań, zawodników w ramach Mistrzostw Polski w crossie. Aura do biegania sprzyjająca, do strzelania nieco gorzej, gdyż padający deszcz nie ułatwiał rywalizacji na strzelnicy.

Zwycięzcą okazałsię być Grzegorz Guzik. który dzięki bardzo dobrej postawie na strzelnicy zagwarantował sobie zwycięstwo. Miejsce drugie należało do Tomasza Zięby, który pomylił się aż osmiokrotnie i ze stratą 1:48, został Wicemistrzem Polski. Brązowy medal powędrował do Andrzeja Nędzy-Kubiniec, który stracił już ponad dwie minuty.

Wśród kobiet  po raz trzeci Mistrzynią Polski została Magdalena Gwizdoń. Ze stratą ponad 20 sekund Wicemistrzynią Polski została Anna Mąka, a brązową medalistką Kinga Mitoraj. Piewszą Juniorką wśród seniorek była Kamila Cichoń, która zajęła czwartą lokatę w kategorii OPEN.

Podsumowując Mistrzotwa Polski w crossie.

Nie obyło się bez niespodzianek wśród rozstrzygnięć seniorów, kiedy to zwyciężył w tej kateogrii junior Tadeusz Nędza-Kubiniec, który zdecydowanie pokazał że "na nogach" czuje się bardzo dobrze i będzie trzeba się z nim liczyć w tym sezonie.  Magdalena Gwizdoń, została potrójną złotą Medalistką Mistrzostw Polski, jednak pod nieobecność Moniki Hojnisz, Krystyny Pałki i Kamili Żuk, była faworytką tych zawodów i nie zawiodła.  Swoją drogą szkoda, że nie mogliśmy oglądać czołowych zawodniczek w rywalizacji na nogach, jednak podejrzewamy, że taki jest plan treningowy, więc mamy nadzieję, że przyniesie oczekiwany efekt.

Wśród młodszych kategorii, nie było dużych różnic czasowych i cieszy fakt , że coraz więcej młodych zawodników próbuje swoich sił w biathlonie. Tym bardziej, że z pewnością przyczynił się do tego program "Biathlon dla Każdego", który z powodzeniem z roku na rok cieszy się większą ilośćią startujących.

Podczas Mistrzostw Polski w biathlonie letnim rywalizowano o 69 medali w konkurencjach indywidualnych w 10 kategoriach wiekowych. Najwięcej medali – 27! wywalczyli zawodnicy z klubu BKS WP Kościelisko. Medalami podzielali się zawodnicy z z 15 klubów.

Klasyfikacja

BKS WP Kościelisko 27, BLKS Żywiec 6, UKN Melafir Czarny Bór 6, MKS Duszniki Zdrój 6, KS AZS AWF Katowice 4, UKS Statima Biathlon Team 4, MKS Karkonosze Jelenia Góra 4, IKN Górnik Iwonicz Zdrój 3, UKS Strzał Wodzisław 3, UKS G-8 Bielany 2, AZS AWF Wrocław 1, UKS Lider Katowice 1, MUKN pod Stróżą 1, PKO Harpagan Gdańsk 1