Liatoppen Festival

Można by rzec, że już po sezonie. Jednak jeszcze nie dla wszystkich. Polscy młodzi zawodnicy wystartowali w zawodach rozgrywanych w Norwegii.  Liatoppen Festival to jedna z bardziej prestiżowych międzynarodowych imprez biathlonowych dla młodych zawodników. 

 

 

Zwycięzcy programu "Celuj w Igrzyska" w kategorii młodzików i młodzików młodszych w nagrodę za swoje osiągnięcia mogli wystartować w Liatoppen Festival, który rogrywany jest w norweskim Al. 

 

Zawodnikami, którzy otrzymali takie prawo startu byli: 

Anna Nędza Kubiniec (BKS WP Kościelisko) 

Jan Guńka (BKS WP Kościelisko)

Hubert Matusik ( UKN Melafir Czarny Bór)

Marcin Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 

Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice)

Martyna Lichosyt- Ogrodny ( BLKS Żywiec)- dwukrotna złota medalistka MP młodzików młodszych

 

W dniu dzisiejszym rozegrane zostały biegi sztafetowe. Nasza reprezentacja w składzie Hubert Matusik, Anna Nędza- Kubiniec i Mateusz Zawół zajęła 7 miejsce. Natomiast druga nasza drużyna w składzie Izabela Razmus, Jan Guńka i Martyna Lichosyt- Ogrodny zostali sklasyfikowani na 31 miejscu. 

 

Warto dodać że udział wzieło blisko 250 sztafet! i cieszy fakt, że nagrodą nie są tylko rzeczy materialne ale start w    naprawdę porządnej imprezie i nabranie większego doświadczenia co na pewno zaowocuje w przyszłości. Miejmy nadzieję że zacznie to funkcjonować również w innych dyscyplinach. 

 

 

 

WYNIKI 

 

zdjęcie: craftsbury.com

Natalia Surdyka