wojsko

Pierwszą konkurencją Mistrzostw Świata Wojskowych rozgrywanych w Hochfilzen był sprint. Bardzo dobrze w mocno obsadzonych zawodach wypadła Kinga Mitoraj, która zdobyła brązowy medal. Wśród kobiet zwyciężyła Niemka Francizka Hildebrand, natomiast wśród mężczyzn triumfował Benjamin Weger z Szwajcarii.

Kinga Mitoraj myliła się dziś tylko raz na strzelnicy i straciła do zwyciężczyni 43 sekundy. Na drugiej pozycji uplasowała się Julia Dżyma, która biegała 300 metrów dodatkowego biegu i przegrała nieco ponad 33 sekundy złoty medal.

Krystyna Guzik zajęła miejsce ósme, nieco gorzej pobiegła gdyż tak samo jak Kinga Mitoraj pudłowała jeden raz. Czołową dziesiątkę zamknęła Magdalena Gwizdoń, natomiast Anna Mąka zameldowała się na pozycji 24.

Drużynowo nasze reprezentantki wywalczyły drugie miejsce. Dla przypomnienia w klasyfikacji drużynowej liczą się najlepsze trzy rezultaty.

WYNIKI DRUŻYNOWO

Wśrod mężczyzn zwyciężył Benjamin Weger, który biegał dodatkowo jedną karną rudne. Miejsce drugie zajął Andrejs Rastorgujevs, a miejsce trzecie ze stu procentową skutecznością na strzelnicy zajął Dominik Landertinger.

Z Polaków najlepiej wypadł Łukasz Szczurek, który był 27. 37. miejsce zajął Tomasz Zięba, a na końcu trzeciej dziesiątki zameldował się Tomasz Jakieła. 41. miejsce zajął  Andrzej Nędza-Kubiniec.

Polacy zajęli miesjce dziewiąte w klasyfikacji drużynowej.