OSLO

Ostateniego dnia rywalizacji w Oslo, zawodniczki rywalizowały w biegu na dochodzenie, natomiast mężczyźni biegli w sztafetach. Ponownie najlepszą Polką okazała się być Kamila Żuk. Zwyciężyła Daria Domracheva. W rywalizacji sztafet najlepi byli Norwegowie. 

 

 

W biegu na dochodzenie Pań, ponownie najlepszą Polką była Kamila Żuk, zawodniczka z Sokołowska imponuje formą biegową, i dziś do najlepszych zawodniczek straciła niewiele ponad 10 sekund. I poprawiła swój rezultat o dwie pozycje, i zakończyła na 33 pozycji. Magdalena Gwizdoń pudłowała aż siedmiokrotnie i zajęła 56. miejsce. 

Weronika Nowakowska dziś nie startowała, ze względu na złe samopoczucie. 

 

Zwyciężyła daria Domracheva, przed Anastazją Kuzminą i Amerykanką Susan Dunkle. 

 

WYNIKI

 

W rywalizacji sztafet wśród mężczyzn zwyciężyła bezkonkurencyjnie reprezentacja Norwegii w składzie Lars Helge Birkeland, Henrik L'Abee-Lund, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe, którzy znokautowali dziś inne reprezentacje. Na drugiej pozycji zakończyła reprezentacja Austrii, a trzecie miejsce zajęli Rosjanie. 

 

Reprezentacja Norwegii, na linii mety miała niespełna minutę przewagii nad drugą sztafetą. Biegli szybko i strzelali celnie, tak można to podsumować. Zwycięzcy łącznie dobieranych pocisków mmieli tylko trzy.

Zdecydowanie nie poszło dziś naszym reprezentantom. Którzy zostali zdublowani i zakończyli na 24. pozycji. 

 

WYNIKI SZTAFET

 

zdjęcie prosto z Oslo: Jakub Czaplewski

 

Natalia Surdyka