Emocje po Igrzyskach Olimpijskich jeszcze dobrze nie opadły, a juniorzy już startują w Mistrzostwach Świata Juniorów. Pierwszą konkurencją był bieg indywidualny. Wojciech Janik i Magda Piczura otarli się o medale, lecz zakończyli na miejscach kolejno 7. i 14. 

 

 

Pierwsza konkurencja, jaka miała miejsce w estońskiej Otepaa był bieg indywidualny juniorów i juniorek młodszych. 

W kategorii chłopców Wojciech Janik jeszcze przed ostatnim strzelaniem był w gronie zawodników walczących o medal. Jednak jedno pudło na ostatnim strzelaniu przekreślilo jego szansę i zajął ostatecznie 7 miejsce. Ze stratą 15 sekund do podium. Na 17 pozycji zakończył zawody Wojciech Filip z trzema niecelnymi strzałami. 25. Był Michał Bałęczny. A na 79 pozycji sklasyfikowany został Mateusz Gierczyk. 

Zwyciężył Michaił Perwszyn z Rosji. 

 

Wśród dziewczyn, nie ma mocnych na reprezentantki Szwecji. Zwycięstwo odniosła dziś młodsza z sióstr Oeberg. Elwira. Przypomnijmy że jej starsza siostra Hanna została Mistrzynią Olimpijską w tym samym biegu. 

 

Z Polek równie ładnie prezentowała się Magda Piczura. Polska zawodniczka do ostatniego strzelania również plasowala się bardzo wysoko, jednak dwa błędy pozbawiły ją szansy walki o medal. 

Joanna Jakieła zakończyła na miejscu 34. Z sześcioma niecelnymi strzałami. 37 była Daria Gembicka, a 56. Karolina Janko. 

 

Jutro sztafety. A 1 marca bieg indywidualny juniorów i juniorek.

 W gronie faworytem do medalu jest niewątpliwie Kamila Żuk.

 

Natalia Surdyka