janik

Po dniu przerwy zawodnicy rywalizowali w biegach indywidualnych. Bieg indywidualny to najdłuższa konkurencja z jaką muszą się mierzyć zawodnicy. Ponownie najlepsza była Kinga Miotraj w kateogrii kobiet wśród młodzieżowców.

 

 

Biegi indywidualne to bardzo specyficzna konkrencja, w której strzelanie jest nieco bardziej istotne, gdyż doliczana jest aż minuta za każdy niecelny strzał. 

 

W kategorii juniorów zwyciężył Tadeusz Nędza- Kubiniec. Zakopiańczyk pomylił się tylko dwukrotnie i z niespełna dwuminutową przewagą przybiegł na metę przed Przemysławem Pancerzem, brązowy medal zdobył Michał Neuman. Czwarte miesce zajął Marcin Szwajnos, który w dniu dzisiejszym spisał się nieco słabiej na trasie i musiał uznać wyższość swojego szkolnego kolegi w walce o brązowy medal. 

 

W kategorii juniorek zwyciężyła Magda Piczura, która pomylila się dopiero na ostatnim strzelaniu, i spudłowała trzykrotnie, co i tak pozwoliło jej na zwycięstwo. Druga była Natalia Tomaszewska, a trzecia Joanna Jakieła.

 

Mateusz Piela to zwycięzca w kategorii juniora młodszego, który bardzo dobrze spisał się własnie na strzelnicy, myląc sie trzykrotnie. Mateusz Gierczyk zdobył swój trzeci medal na tych zawodach,po raz kolejny było to srebro. Trzeci był Bartłomiej Puto z BKS WP Kościelisko/ SMS Zakopane. 

 

Wśród juniorek młodzych zwyciężyła Paulina Pawliczek. Zawodniczka z Kościeliska nie dość że dobrze strzelała, to jeszcze bardzo dobrze biegła i uzyskała dużą przewagę nad rywalkami. Drugie miejsce zajęła Karolina Janko, a na trzeciej pozycji zakończyła rywalizację Monika Wyszyńska. 

 

WYNIKI 

 

W Mitrzostwach Polski młodzieżowców wśród kobiet wygrała Kinga Miotaj, przed karoliną Trzaską i Anną Tuptą. 

Wśród meżczyzn wygrał Mateusz Janik, drugie miejsce zajął Tomasz Jakieła, a brązowy medal wywalczył Tomasz Jurczak . 

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka