mitoraj

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Młodzieżowe Mistrzotwa Polski to jedna z ważniejszych krajowych biathlonowych imprez. W tym sezonie zawodnicy rywalizują na trasach w Kościelisku. Pierwsze dwa dni stały pod znakiem biegow sprinterskich i pościgu. 

 

 

Sprint dzień pierwszy

 

Na stosunkowo płaskiej lecz bardzo technicznej trasie zawodnicy rywalizują w Kościelisku. Najlpeiej wśród juniorek wypadła Kamila Cichoń, zawodniczka BKS WP Kościelisko wyprzedziła drugą na mecie Natalię Tomaszewską o niepsełna 12 sekund. Na miejscu trzecim uplasowała się Magda Piczura, ze stratą pół minuty. Zaznaczmy że wszystkie trzy reprezentantki są członkiniami młodzieżowej Kadry Narodowej. 

 

Wśród Juniorów zwyciężył Wojciech Filip. prze Marcinem Szwajnosem i Tadeuszem Nędzą-Kubincem. Zwyięzca na trasie biegu nie był może najszbszy, ale bardzo dobra postawa na strzelnicy pozwoliła na zwycięstwo zawodnikowi z AZS AWF Wrocław.

 

W kategorii junior młodszy zwyciężył Wojciech Janik, przed swoim klubowym kolegą Mateuszem Gierczykiem. Podium uzupełnił Andrzej Galica z BKS WP Kościelisko. 

 

Wśród dziewcząt stuprocentową skutecznością mogła popisać się Daria Gembicka, jednak na trasie bardzo dobrze spisywała się  Paulina Pawliczek, która przy dwóch niecelnych strzałach straciła jedynie 10 sekund do zwyciężczyni. Na miejscu trzecim uplasowała się Karolina Janko z UKS Karlik Chorzów. 

 

W kategorii seniorów zwyiężył Tomasz Jakieła, i tym samym uzyskał tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Drugi ze stratą minuty był Mateusz Janik, a brąż powędrował do Tomasza Zięby. 

 

Wśród kobiet zwyciężyła Kinga Mitoraj, druga była Paulina Tupta, a brążowy medal wywalczyła Karolina Trzaska a AZS AWF Wrocław. 

 

WYNIKI 

 

Biegi na dochodzenie- dzień drugi

 

Wśród juniorów Wojciech Filip i Marcin  Szwajnos wymienili się miejscami z dnia pierwszego. I górą był Zakopiańczyk, na miejscu trzecim po raz kolejny uplasował się Tadeusz Nędza-Kubiniec. 

 

Wśród juniorów młodszych nie było większych przetasowań w czołówce. Po razdrugi złotym medalistą został Wojciech Janik, Wicemistrzostwo Polski również po raz kolejny wędruje do Mateuza Gierczyka. Na mijescu trzecim zawody ukończył Jakub Ogorzałek. 

 

Wśród seniorów Mateusz Janik zdobył Mistrzostwo Polski w bardzo dobym stylu. Nad drugim Tomaszem Ziębą miał ponad półtorej minuty przewagi. Trzeci z ośmioma karnymi rundami na koncie był Tomasz Jakieła reprezentant BKS WP Kościelisko. 

 

W kategorii Juniorek wygrała Natalia omaszewska, niespełna 20 sekund straciła do niej Magda Piczura, a na mijescu trzecim uplasowała się Kamila CIchoń. 

 

Wśród seniorek po raz drugi zwyciężyła Kinga Mitoraj, Wicemistrzynią Polski została Karolina Trzaska, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Tupta z Kasiny Wielkiej. 

 

Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Karolina Janko,druga Paulina Pawliczek na miejscu trzecim zawody zakończyła Daria Gembicka. 

 

WYNIKI 

 zdjecie wykonał Sebastian Krystek 

Natalia Surdyka