mitoraj

W Ridnaun trwają Mistrzostwa Europy w biathlonie. Polscy zawodnicy startują ze zmiennym szczęsciem. Na pewno zadowolona z formy może być Franuzka Chloe Chevailier, która zdobyła dwa złote medale.

Wczorajszego sprintu na pewno do udanych nie mogą zaliczyć nasi reprezentanci. Jedynie Grzegorz Guzik zakwalifikował się do biegu na dochodzenie, jednak jego pozycja startowa (49 miejsce) jest dość odległa. Z dwoma karnymi rundami na 63, pozycji uplasował się Łukasz Szczurek. Trzy niecelne strzały pozwoliły zająć Andrzejowi Nędza- Kubiniec jedynie 70. lokatę. Tomasz Jakieła był setny, a Mateusz Janik 103.

Zwyciężył Andrejs Rastorgujevs, przed Aleksandrem Łoginowem i Krasmirem Anew, który zajął miejsce trzecie.

Zdecydowanie lepiej poszło kobietom. Wszystkie trzy zakwalifikowały się do biegu pościgowego. Najlpiej z sprincie wypadła Anna Mąka, która popisała się stu procentową skutecznością na strzelnicy i zajęła 25 miejsce. Bardzo dobrze prezentuje się na trasie Karolina Pitoń, która mimo dwóch karnych rund, zajęła 26 pozycję i do swojej reprezentacyjnej koleżanki straciła nieco ponad sekundę. 36. ze stratą ponad minuty do zwyciężczyni była Kinga Mitoraj. któa musiała przebiec 450 metrów dodatkowego biegu.

Zwyciężyła Iryna Wawryniec, przed Chloe Chevailier oraz niespodzianką na podium Fuyuko Tachizaki, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu i dobremu biegowi staneła na najniższym stopniu podium.

W dzisiejszym biegu pościgowym nie ujżeliśmy na trasie reprezentanta Polski. Grzegorz Guzik, zrezygnował ze startu. Zwycięstwo na 12,5 km odniósł Aleksander Loginov. Drugi na mecie ze stratą 27 sekund byłKrasmir Anev. Najniższy stopień podium został obsadzony przez Evgenija Garanichev.  To pokazuje że w kategorii mężczyzn mamy małą czołówkę, która nie chce dzielić się miejscem na podium.

Wśród kobiet, swój trzeci i zarazem drugi złoty medal zdobyła Chloe Chevailier, która dziś jak przystało na prawidziwą Mistrzynię, strzelałą bezbłędnie, bardzo szybko biegła i wyprzedziła drugą na mecie Irynę Varvynets o 11 sekund. Na miejscu trzecim zawody ukończyła Julia Simon, z jedną karną rundą na koncie.

Nasze reprezentantki nie poprawiły soich pozycji po sprincie, poza Kingą Mitoraj, która awansowała o cztery w górę. Na miejscu 37. i z połową trafionych pocisków przybiegła Karolina Pitoń. I z tą samą skutecznością na strzelnicy zawody ukończyła Anna Mąka, któej przypadło miejsce 39.

Już jutro koniec Mistrzostw Euopy, które zakończy sztafeta mieszana. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 13.