Szczurek Łukasz_Wikipedia_CC_BY_SA_40

Pierwszy dzień Mistrzostw Europy rozgrywanych w Ridnau w biathlonie, to biegi indywidualne. Zwycięzcami zostali Francuzka Chloe Chevalier i Felix Leitner. 

 

 

W najdłuższej biathlonowej rywalizacji, najlepiej spisała się Francuzka, która na strzelnicy myliła się dziś tylko raz i trasę biegu pokonywała znacznie szybciej niż jej rywalki. Druga na mecie ze stratą ponad 47 sekund zameldowała się Alexia Runggaldier, która miała stu procentową skuteczność ale była znacznie wolniejsza. Niespełna minutę straciła Victoria Slivko, rownież bezbłędna na strzelnicy. 

 

Najlepiej z Polek wypadła dziś Kinga Mitoraj, która zajęła 22 pozycję, przy czterech niecelnych strzałach. 26. miejsce zajęła Anna Mąka, 47. zakończyła Karolina Pitoń, która musi popracować na strzelnicy, bo na trasie pracuje całkiem przyzwoicie. 

 

WYNIKI

 

Wśród mężczyzn z bardzo dobrej strony pokazał się Łukasz Szczurek, który w pewnym momencie walczył o podium, jednak dwa niecelne strzały na ostatnim strzelaniu pozwoliły zająć jedynie 13 pozycję. Grzegorz Guzik, który dziś spudłował czterokrotnie zameldował się na mecie z 40.  rezultatem, a Andrzej Nędza- Kubiniec z takim samym dorobkiem na strzelnicy na 44. pozycji. 45. z trzema rundami karnymi na koncie był Mateusz Janik. Tomasz Jakieła zakończył rywalizację na 99 pozycji. 

Zwyciężył Felix Leitner, przed Tomasem Krupcikiem i Philippem Hornem. 

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka