Ostatni dzień rywalizacji w Anterselvie, to biegi masowe z udziałem naszej reprezentantki Weroniki Nowakowskiej. Polka zajęła 29 pozycję, zwyciężyła Daria Domraczewa z Białorusi. 

 

 

Ostatni bieg w Anterselvie to rywalizacja z udziałem jednej naszej reprezentantki Weroniki Nowakowskiej. Duszniczanka nie miała swojego dnia na strzelnicy, aż siedmiokrotnie myląc się na strzelnicy dotarła na metę z 29. rezultatem. Zwycięstwo odniosła Daria Domraczewa, która w przeciwieństwie do polskej zawodniczki pudłowała dziś tylko raz. Druga na mecie zameldowała się Anastazja Kuzmina z trzema karnymi rundami na koncie, a na najniższym stopinu podium stanęła Kaisa Makarainen.

 

Warto dodać również że we wczorajszych zmaganiach bardzo dobrze po raz kolejny poradził sobie Grzegorz Guzik, który zdobył drugi raz w sezonie pucharowe punkty, meldując się na 31 miejscu w biegu pościgowym. To potwierdza że jest w coraz lepszej formie przed Igrzyskami Olimpijskimi. 

 

Jedyną naszą reprezentantką we wczorajszym biegu pościgowym była Kamila Żuk. Zawodniczka pochodząca z Sokołowska zajęła wczoraj 51. miejsce. Na trasie spisywała się bardzo dobrze, jednak zawiodła nieco forma strzelecka, i na drugim strzelaniu w pozycji leżącej posłała niecelnie aż cztery pociski. Jednak trzeba przyznać, że zawodniczka prezentuje się naprawdę dobrze i gdy wszystko będzie współgrać będziemy mogli cieszyć się z naprawdę dobrego rezultatu. 

 

Natalia Surdyka