guzik

W biegu sprinterskim rozgrywanym w Anterselvie mieliśmy trochę niespodzianek. Grzegorz Guzik zdobył swoje pierwsze punkty w tym sezonie, a Andrzej Nędza- Kubiniec zakwalifikował się do biegu pościgowego. Zwyciężył Johannes Boe.

Zw świetniej strony na trasie pokazał się dziś Johannes Boe, zwyciężył w wielkim stylu pokonując drugiego na mecie Martina Fourcada o 12,8 sekundy, jednak trzeba zaznaczyć że Norweg biegał jedną karną rundę, a Francuz był dziś bezbłędny na strzelnicy. Na miejscu trzecim uplasował się Arnd Peiffer z Niemiec.

Z bardzo dobrej strony pokazali się dziś Polacy, dla których była to ostatnia szansa na wywalczenie dwóch miejsc na Igrzyska Olimpijskie. Na 30 miejscu zawody ukończył Grzegorz Guzik, który dziś mylił się dwukrotnie, jednak bardzo dobrze pokonywał dalsze kilometry. Andrzej Nędza- Kubiniec również pudłował dziś dwukrotnie, i zakończył zawody na 51 miejscu, co promuje go do startu w biegu pościgowym. Warto dodać że po pierwszym bezbłędnym strzelaniu, nasz reprezentant plasował się nawet na 12 pozycji!. Do udanych startów na pewno nie zaliczy dziś Łukasz Szczurek, który spudłował dziś czterokrotnie i został sklasyfikowany na 90 pozycji.

Po dzisiejszych zawodach, reprezentacja Polski mężczyzn, dołożyła jeszcze jedno miejsce na Igrzyska Olimpijskie i dzięki temu będziemy mogli oglądać dwóch naszych reprezentantów w Pyeongchang.