biathlon

Po małych problemach pogodowych w Kościelisku, wreszcie doczekaliśmy się rozpoczęcia sezonu w ramach "Celuj w Igrzyska". Dziś zawodnicy rywalizowli w biegach indywidualnych na bardzo trudnej trasie. 

 

 

Piewsze zawody z cyklu "Celuj w Igrzyska" rozpoczęły się na Polanie Jakuszyckiej od biegu indywidalnego. Na ciężkiej trasie tzw. (Trzecie ucho, Noworyta, Buczki), wśrod seniorów najlepiej poradził sobie Tomasz Jurczak z AZS AWF Wrocław. Wśród seniorek zwyciężyła z ogromną przewagą Karolina Trzaska. 

 

W kategori juniorów to Marcin Szwajnos okazał się być najlepszy na dystansie 15 km, który wypracował sobie ponad 40 sekund przewagi nad drugim Łukaszem Bałęcznym. Na miejscu trzecim zawody zakończył Łukasz Sidorowicz z AZS AWF Katowice. 

 

Magdalena Piczura, zwyciężyła w kategorii juniorek, zawodniczka z BKS WP Kościelisko, popisała się dziś znakomitym biegiem, i wyprzedziła drugą na mecie Paulinę Wąsale o niespełna minutę. Brązowy medal zdobyła Kamila Cichoń, która straciła ponad półtorej minuty do zwyciężczyni. 

 

W kategorii juniorów i juniorek młodszych równych sobie nie mieli Wojciech Janik z UKN Melafir Czarny Bór oraz Daria Gembicka z UKS Lider Katowice, którzy do bardzo dobrego biegu, dorzucili jeszcze niezłą dyspozycję strzelecką i to zaowocowało zwycięstwem. 

 

Tempa nie zwalnia Konrad Badacz, który od zeszłego sezonu praktycznie w każdym biegu, staje na najwyższym stopniu podium. Jednak po piętach depcze mu Marcin Zawół z MKS Karkonosze Jelenia Góra, który dziś przegrał o pięć sekund ze swoim klubowym kolegą. Na miejscu trzecim zawody zakończył Jan Guńka, który zantował 47 sekund straty do zwycięzcy. 

 

Tak samo jak w przypadku chłopców jest w kategorii dziewcząt. Anna Nędza-Kubiniec przyzwyczaiła już nas swoim widokiem na najwyższym stopniu podium i nie inaczej było dzisiejszego dnia. Zwyciężyła z półtoraminutową przewagą nad Barbarą Skrobiszewską. Podium zasiliła Justyna Panterałka z MKS Duszniki Zdrój. 

 

W kategorii młodzików młodszych najlepiej poradzili sobie Hubert Matusik, drugie miejsce zajął Mariusz Pływaczyk, a na najniższym stopniu podium stanął Kacper Baran. 

 

Wśród dziewczynek Martyna Lichosyt-Ogrodny, zwyciężyła z ponad 40-sekundową przewagą nad Weroniką Leśniarą z UKN Melafir Czarny Bór. Miejsce trzecie zajęła Izabela Razmus. Wszystkie trzy zawodniczki posłały tylko jeden niecelny strzał. 

 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka