braisaz

Ostatni dzień rywalizacji w ramah Pucharu Świata we Francuskim Le Grand Bornand stał pod znakiem biegów ze startu wspólnego. Zwyciężyła Francuzka Justine Braisaz, Weronika Nowakowska zakończyła rywalizację na 26 miejscu. 

 

 

Trzeci dzień rywalizacji to biegi masowe, w którym prawo startu ma 30 najlepszych zawodniczek klasyfikacji generalnej oraz startów poprzedzających bieg. 

W dniu dzisiejszym zwyciężyła Francuzka Justine Braisaz, dla której było to pierwsze Pucharowe zwycięstwo. Druga na mecie była Irina Kriuko, dla które było to również pierwsze podium w karierze. Na trzecim miejscu zawody zakończyła Laura Dahlmeier. 

Anastazja Kuzmina, pudłowała dzis czterokrotnie, i nawet przy tak dużej ilości spudłowanych strzałóe do ostatniego strzelania liczyła się w walce o podium. Jednak pudło w ostatnim strzelaniu spowodowało że musiała zadowolić się dziś czwartą lokatą. 

 

Polki spisały się... średnio. Weronika Nowakowska przy czterech niecelnych strzałach zajęła 26 miejsce, a tuż za nią z trzema rundami karnymi zawody zakończyła Krystyna Guzik. 

 

WYNIKI 

 

 

Wśród mężczyzn na szczyt podium powrócił Martin Fouracde, który pokonał Johanesa Boe i Erika Lessera. Francuz był dziś bezbłędny na strzelnicy i przyzwoity bieg pozwolił mu na zwycięstwo. Johannes Boe, możnaby powiedzieć że błyszczy na trasię, przy dwóch karnych rundach przegrał z Fourcadem niespełna cztery sekundy. Polacy nie startowali.

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka