kuzmina

We Francuskim Le Grand Bornand rozpoczął się kolejny etap Pucharu Świata. W dniu dzisiejszym Panie rywalizowały w biegu sprinterskim na dystansie 7,5 km. Weronika Nowakowska uplasowała się tuż za pierwszą dziesiątką. Zwyciężyła Anastazja Kuzmina.

Reprezentantka Słowacji nie pozostawiła dziś złudzeń rywalkom. Świetny bieg oraz znakomita postawa na strzelnicy, pozwoliły wygrać jej z ponad półminutową przewagą nad drugą Laurą Dahlmeier. Na miejscu trzecim uplasowała się Wita Semerenko z Ukrainy, która również była bezbłędna.

Denise Herrmann, zwyciężczyni ostatnich zawodów dziś zajęła miejsce piąte.

Z reprezentantek Polski znów Weronika Nowakowska okazała się być najlepsza. Niespełna 3 sekundy dzieliły ją od pierwszej dziesiątki. Zawodniczka z Dusznik Zdroju spudłowała dziś tylko jeden strzał w stójce.  Nieco gorszą dyspozycję biegową miała dziś Krystyna Guzik, która nie spudłowała dziś ani razu i przy takim bilansie na strzelnicy zajęła 29 pozycję. Magdalena Gwizdoń to miejsce 51.

Kamila Żuk, która w tym sezonie wystartowała po raz pierwszy w Pucharze Świata, zajęła 71 miejsce, przy dwóch niecelnych strzałach na strzelnicy.