niemcy

Trzeci dzień startów w Hochfilzen stał pod znakiem biegów sztafetowych. Najlepszą sztafetą była sztafeta Niemiec. Polki niestety spisały się poniżej oczekiwań i zajęły 14 miejsce na dystansie 4x6 km.

Ostatni dzień rywalizacji w Hochfilzen to biegi sztafetowe. Polki w składzie Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska i Krystyna Guzik, nie spisały się najlepiej i zajęły 14 pozycję.

Od samego początku wszystko nie szło po myśli reprezentantkom Polski. Na pierwszej zmianie dużo dobieranych pocisków i szesnaste miejsce na strefie zmian. Druga zmiana to jedna lokata wyżej, jednak i tak, nie tego spodziewaliśmy się po reprezentantkach Polski. Weronika Nowakowska z pewnością nie zaliczy do udanych pobytu na strzelnicy. Dwie dodatkowe rundy karne, nie pozwoliły na duży awans, który był jedynie na czternaste miejsce. Krystyna Guzik spisała się poprawnie, ale nie udało się awansować wyżej.

Zwyciężyły reprezentantki Niemiec w składzie Vanessa Hinz, Franziska Hildebrand, Maren Hammerschmidt i Laura Dahlmeier. Na drugiej pozycji uplasowały się Ukrainki, a pierwszą trójkę zamknęła reprezentacja Francji, która również miały 300 metrów dodatkowego biegu.

Warto zaznaczyć, że oprócz Polek, Norweżki również miały duże problemy na strzelnicy i zostały sklasyfikowane na miejscu 13.