herrmann

Weekend obfituje w zawody Pucharu Świata, nie inaczej jest w biathlonie. Wczoraj mogliśmy się emocjonować startami naszych Pań w biegach sprinterskich. Dziś na starcie w Ostersund staną Panowie.

Wczorajsze zmagania kobiet, przyniosły wiele niespodziewanych rozstrzygnięć. Zwyciężyła była biegaczka narciarska Denise Herrmann, która doskonale spisywała się na trasie biegu. Na drugim miejscu Justine Braisaz a na trzeciej pozycji uplasowała się Julia Dżyma. Zawodniczki były bezbłędne na strzelnicy, jednak czas biegu był znacznie gorszy od Niemki.

Bardzo dobry początek sezonu ma Julia Dżyma, dla której jest to drugie pucharowe podium w tym sezonie.

Najlepszą Polką była Krystyna Guzik, która zajęła 19. Pozycję. Tuż za nią uplasowała się Weronika Nowakowska, która myliła się raz na strzelnicy. Na 31 miejscu zawody ukończyła Magdalena Gwizdoń a 44. Była Monika Hojnisz. Obie zawodniczki również pudłowały jednokrotnie.

Dziś w biegu sprinterskim będą  startować Panowie. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 14:45