boe

Bieg indywidualny Panów w ramach  Pucharu Świata to rywalizacja na dystansie 20 km . Fenomenalny występ zaliczył dziś Norweg Johannes Boe, który jednym słowem zdeklasował rywali. Polacy pudłowali na potęgę i zanotowali bardzo słaby występ.

 

 

 

Młodszy z braci Boe prezentował się dziś niesamowicie na strzelnicy. Stu procentowa skuteczność, przy naprawdę szybkim biegu pozwoliła odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce ze stratą ponad dwóch minut zajął Quentin Fillon Malliet. Francuz również był bezbłędny, jednak zdecydowanie wolniej biegł. Na trzecim miejscu znalazł się Martin Fourcade. Zdobywca Kryształowej Kuli z zeszłego sezonu, trasę w Oestersund pokonał dziś najszybciej, jednak dwa niecelne strzały pozwoliły zająć jedynie trzecie miejsce.

 

Dwóch zawodników z czołowej dziesiątki miało dziś jeszcze czyste konto na strzelnicy. Byli to Anton Babikow oraz Benjamin Weger. Ten pierwszy do podium stracił niespełna 6 sekund. 

 

 

Polacy spisali się… bardzo słabo. Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza- Kubiniec jakby się umówili. Na strzelnicy solidarnie mieli po 6 karnych rund i zakończyli zawody pod koniec stawki. 

 

W sobotę starty w biegu sprinterskim. 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka