weronika

Indywidualną rywalizacja w Pucharze Świata rozpoczęły starty w biegu indywidualnym w szwedzkim Ostersund. Zwyciężyła Nadzieżda Scardino. Polki spisały się bardzo przeciętnie. Najlepsza była Weronika Nowakowska, która zajęła 44 pozycję.

 

 

W inauguracyjnym indywidualnym biegu Pucharu Świata, zawodniczki miały do pokonania 15 km, u pań jest to najdłuższy dystans jaki muszą pokonać na zawodach.   

Wśród kobiet zwyciężyła Nadzieżda Scardino, dla której było to pierwsze pucharowe zwycięstwo. Druga ze stratą niespełna 3 sekund do zwyciężczyni przybiegła Synnoeve Solemdal. Na miejscu trzecim uplasowała się Julia Dżyma.

 

Warto zauważyć, że zadna z zawodniczek z czołówki nie myliła się dziś na strzelnicy, dopiero piąta Paulina Fialkowa, posłała jeden niecelny strzał. 

 

 

Polki spisały się bardzo przeciętnie. Najlepsza z naszych zawodniczek, Weronika Nowakowska pudłowała dziś trzykrotnie, i jak sama przyznała zły dobór stanowiska zaprzepaścił szanse na dobry wynik, ponieważ wszystkie "pudła" były na jednym strzelaniu. Ten sam bilans na strzelnicy miały Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń, które zakończyły zawody na 56 i 63 pozycjii.

 

 

Pobytu na strzelnicy na pewno do udanych nie zaliczy Krystyna Guzik, która dziś do tarczy trafiła trzykrotnie. Nie mogło to odbić się dobrze na naszej zawodniczce i koniec końców zajęła odległą 90 lokatę.  

 

W dniu dzisiejszym na trasie brakowało Laury Dahlmeier i Gabrieli Koukalovej, które nie wystartowały z powodu choroby. 

 

Bieg indywidualny mężczyzn zaplanowano na czwartek.

 

WYNIKI

Natalia Surdyka