biathlon

W zeszły weekend w Czarnym Borze mogliśmy emocjonować się rywalizacją wśród młodych biathlonistów. Odbyły się Wojewódzki Mistrzostwa Młodzików i Puchar Melafiru. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy swoich sił mogli spróbować w rywalizacji "I ty możesz zostać biathlonisą" 

 

 

Pogoda od początku września nas nie rozpieszcza, również tak samo było w ten weekend, jednak w trakcie rywalizacji aura nieco oszczędziła zawodników i wszystko odbyło się bez większych problemów.

 

W ramach Wojewódzkich Mistrzostw Młodzików zawodnikcy rywalizowali w biegu indywidualnym i sprincie.

 

Najlepiej w biegu indywidualnym w kategorii młodziczek poradziła sobie Sandra Fryczyńska, reprezentująca MKS Karkonosze Jelenia Góra/ SMS Szklarska Poręba. Druga ze stratą 35 sekund była Justyna Panterałka z Dusznik Zdroju a na najniższym stopniu podium mogliśmy zobaczyć Gabriele Kubś również z Karkonoszy.
4. Amelia Jęczmienia - UKN Melafir Czarny Bór
5. Małgorzata Kornalewicz-MKS Karkonosze Jelenia Góra/ SMS Szklarska Poręba
6. Wiktoria Przemyślak- UKN Melafir Czarny Bór

 

 

Wśród chłopców była mała niespodzianka. Zwycięstwo odniósł Marcin Zawół,który zwyciężył z Konradem Badaczem o 13 sekund. Pięć niecelnych strzałów Konrada, przy dwóch Marcina to było zdecydowanie za dużo. Na trzecim miejscu zawody ukończył Grzegorz Dereń reprezentujący UKN Melafir Czarny Bór.
4. Mateusz Cabała- UKN Melafir Czarny Bór
5. Marcin Kaczanowski- UKN Melafir Czarny Bór
6. Jakub Ogorzałek- MKS Duszniki Zdrój/ SMS Duszniki Zdrój

 

Tego dnia mogliśmy jeszcze oglądać najmłodszych adeptów biathlonu w rywalizacji "I ty możesz zostać bithlonistą". Zawodnicy rywalizowali w biegu i strzelaniu z broni laserowej. 

 

Drugiego dnia rywalizacja toczyła się w sprintach (Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) i super sprintach (OPEN)

 

I tak w kategorii młodziczek zwyciężyła Justyna Panterełka z Dusznik Zdroju, na drugim miejscu znalazła się Weronika Przemyślak z Melafiru Czarny Bór a na trzecim miejscu kończyła zawody Sandra Fryczyńska z MKS Karkonosze Jelenia Góra

 

Konrad Badacz odbił sobie porażkę z poprzedniego dnia i zwyciężył nad Marcinem Zawółem ponad 20 sekund. Na trzecim miejscu zaowdy ukończył Maricin Kacznowski z Czarnego Boru.

 

O godzinie 10:40 rozpoczęła się rywalizacja w Pucharze Melafiru. Najpierw na trasę biegu wybiegli juniorzy/ seniorzy którzy również rywalizowali w sprintach. Zwyciężył bezbłędny na strzelnicy Krzysztof Pływaczyk, tuż za nim uplasował się Tomasz Jurczak, który stracił niespełna 4 sekundy przy czym musiał pokonać dodatkowo 3 karne rundy. Na trzecim miejscu zawody zakończył Pancerz Przemysław, z takim samym dorobkiem na strzelnicy co Tomasz, ale stratą 24 sekund.

 

 

W kategorii juniorów i juniorek młodszych zwycięzcami okazali się być Mateusz Gierczyk (UKN Melafir Czarny Bór) oraz Adela Hlupova reprezentantka Czech.

 

Prawdziwą wisienką na torcie okazały się być Super Sprinty. Na czym one polegają, pisałam już wcześniej, jednak przypomnę w skrócie.

Dystans- krótki (wg. uznania organizatorów)
Strzelania- pierwsze do wyboru (stójka lub leżak) następnie leżak, i pożniej stójka
Amunicja-przy każdym strzelaniu można dobierać po 3 pociski, jednak jeśli nie zestrzeli się 5 krążków zawodnik schodzi z trasy.

 

W tej widowiskowej konkurencji zwyciężył Mateusz Gierczyk, warto zaznaczyć ze jest juniorem młodszym i pokonał dużo starszych od siebie zawodników. A w kategorii kobiet zwyciężyła Marcelina Badacz z MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba.

 

WYNIKI BIEG INDYWIDUALNY

WYNIKI BIEG SPRINTERSKI

WYNIKI PUCHAR MELAFIRU- SUPER SPIRNT

WYNIKI I TY MOZESZ ZOSTAĆ BIATHLONISTĄ

 

Natalia Surdyka