piczura

Po Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Dusznikach Zdroju przyszedł czas na Mistrzostwa Czech, które mają miejsce w Letohradzie. Polscy zawodnicy również biorą udział w tej imprezie. Najlepiej z Polskich reprezentantów poradziła sobie Magda Piczura, która zwyciężyła w rywalizacji juniorek. 

 

 

Pierwszy dzień to rywalizacja praktycznie całodniowa. O godzinie 9: 30 zawodnicy rywalizowali w konkurencji sprinterskiej, natomiast tradycyjnie w Czechach w godzinach wieczorowych rozgrywane są Super Sprinty, w których udział biorą najlepsi zawodnicy z porannych zmagań.

 

W porannej rywalizacji najlepiej poradziły sobie nasze juniorki, które zdominowały konkurencję i zajęły pierwsze trzy miejsca. Zwyciężyła Magda Piczura, druga była Joanna Jakieła a na trzeciej pozycji uplasowała się Paulina Pawliczek. Warto dodać, że wszystkie zawodniczki są reprezentantkami BKS WP Kościelisko, tym większe brawa dla zawodniczek i trenera.

 

Nie zabrakło również mężczyzn na podium w dzisiejszej rywalizacji. Mateusz Janik i Przemysław Pancerz, zajęli trzecie miejsce. Różni ich tylko kategoria. Mateusz został sklasyfikowany w seniorskiej rywalizacji, a Przemek w kategorii niżej.

 

Warto dodać, że jest to kolejny medal Przemka w startach na nartorolkach w tym sezonie.  Tydzień temu został multimedalistą MP, a dziś postraszył Czeskich zawodników. Gratulujemy!

 

 

Wyjaśnijmy jeszcze pokrótce o co chodzi w tych „Super Sprintach”

 Konkurencja ta jest bardzo widowiskowa. Zawodnicy startują przy sztucznym oświetleniu na dużo krótszym dystansie niż w rywalizacji sprinterskiej. Jest to trasa licząca 2,5 km (dystans może ulegać zmianie, mowa jest o Mistrzostwach Czech). Strzelanie w tej konkurencji jest dosyć specyficzne. Zawodnicy strzelają najpierw w pozycji leżącej, po czym przechodzą od razu do „stojki” (bez wybiegnięcia na trasę), następnie pokonują określony dystans. Później strzelanie odbywa się naprzemiennie leżąc i stojąc, i po każdej próbie trzeba wybiec na daną rundę.

WYNIKI SUPER SPRINTÓW

WYNIKI PORANNYCH SPRINTÓW

 

Natalia Surdyka