lezak

Drugi dzień MP na nartorolkach to biegi na dochodzenie. Nastąpiły małe roszady w porównaniu do biegu sprinterskiego. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Hojnisz, a wśród mężczyzn Mateusz Janik. 

 

 

 

Drugiego dnia MP wśród Pań najlepiej poradziła sobie  Monika Honisz, która myliła się dwukrotnie na strzelnicy i o 13 sekund pokonała drugą Krystynę Guzik. Na miejscu trzecim znalazła się wczorajsza złota medalistka Magdalena Gwizdoń, która mimo 6 dodatkowych rund utrzymała miejsce na podium. Poza podium ukończyła zawody Kinga Mitoraj, piąta była Kamila Żuk, a na szóstej pozycji znalazła się Weronika Nowakowska. Panie miały do pokonania 10 km trasy, wciągu której musiały wykonać cztery strzelania. 

 

W kategorii Panów dystans 12,5 km najszybciej pokonał Mateusz Janik, który tego dnia na strzelnicy był praktycznie nieomylny, spudłował jeden raz na pierwszej strzelnicy, aby móc później cieszyć się stu procentową skutecznością i zdobyć Mistrzostwo Polski. Medal srebrny tak jak wczoraj zdobył Andrzej Nędza- Kubiniec, który z pewnością zaliczy te starty do udanych. Na trzeciej pozycji uplasował się Grzegorz Guzik, który pudłował dnia dzisiejszego 7 krotnie. Tuż za podium skończył zawody Łukasz Szczurek, na miejscu piątym Przemysław Pancerz, który pokazuje bardzo dobrą formę biegową przed zbliżającym się sezonem zimowym, a pierwszą szóstkę zamknął Łukasz Sidorowicz. 

 

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Senior- Grzegorz Guzik BLKS Żywiec

Seniorka- Monika Hojnisz AZS AWF Katowice

Junior- Przemysław Pancerz AZS AWF Wrocław

Juniorka- Kamila Żuk AZS AWF Katowice

Junior młodszy- Wojciech Filip UKN Melafir Czarny Bór

Juniorka młodsza- Paulina Pawliczek BKS WP Kościelisko

 

WYNIKI SPRINTU

WYNIKI BIEGU NA DOCHODZENIE

 

Natalia Surdyka